×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PGE Dystrybucja kupiła 400 tys. liczników zdalnego odczytu

Autor: PAP Data: 24 lipca 2023 11:34

Największy w Polsce operator systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej, spółka PGE Dystrybucja z Grupy PGE kupiła 400 tys. liczników zdalnego odczytu, które zamontuje u odbiorców - poinformowała w poniedziałek PGE.

Jak podała PGE, PGE Dystrybucja podpisała umowę na dostawę od polskiej firmy 400 tys. liczników zdalnego odczytu, jedno- i trójfazowych urządzeń przeznaczonych do zainstalowania u odbiorców przyłączonych do sieci niskiego napięcia.

Zgodnie z informacjami PGE, dystrybutor zakontraktował w 2023 r. ponad milion liczników zdalnego odczytu o wartości 350 mln zł. Projekt wymiany 6 mln liczników o odbiorców przyłączonych do sieci PGE Dystrybucja ma się zakończyć w 2030 r.

Zgodnie z nowelizacją Prawa energetycznego z 2021 r., do lipca 2031 r. 100 proc. odbiorców końcowych energii elektrycznej w Polsce musi być wyposażone w liczniki zdalnego odczytu.

PGE Dystrybucja działa na obszarach województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko - mazurskiego i wielkopolskiego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz