×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PGE: zarząd przyjął w poniedziałek uchwałę uchylającą aktualizację strategii Grupy PGE

Autor: PAP Data: 04 września 2023 18:01

Zarząd przyjął uchwałę uchylającą aktualizację strategii Grupy PGE - poinformowała w poniedziałek PGE Polska Grupa Energetyczna. Wyjaśniono, że decyzja spowodowana jest koniecznością zakończenia procesu powstania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała w poniedziałek w komunikacie, że w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 29/2023 z dnia 29 sierpnia 2023 r. zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej przyjął w dniu 4 września 2023 roku uchwałę uchylająca aktualizację strategii Grupy PGE.

Wyjaśniono, że decyzja spowodowana jest koniecznością zakończenia procesu powstania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego.

29 sierpnia PGE ogłosiła, że rada nadzorcza spółki zatwierdziła aktualizację Strategii Grupy PGE do 2030 roku. "Inwestycje realizowane w ramach Strategii mają być skupione na dekarbonizacji i elektryfikacji.

Aktualizacja nie uwzględnia już energetyki konwencjonalnej, którą przejmie NABE. To przemyślana, racjonalna ścieżka rozwoju polskiej energetyki" - podkreślił wówczas Dąbrowski.

PGE jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Skarb Państwa ma w spółce niecałe 61 proc. akcji.

Do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego mają być przeniesione wszystkie aktywa węglowe spółek energetycznych.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz