×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PKN Orlen zamierza zwiększyć wydobycie krajowe gazu ponad 4 mld m sześc., a ogółem do 12 mld m sześc.

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 13:21

PKN Orlen zamierza zwiększyć wydobycie krajowe gazu ponad 4 mld m sześc., a ogółem, łącznie z wydobyciem w Norwegii do 12 mld m sześc. - poinformował w środę członek zarządu PKN Orlen do spraw wydobycia Robert Perkowski. Dodał, że obecnie, każdą ilość gazu spółka jest w stanie sprzedać.

"Mamy zamiar (..) odbudować kopalnie i przebić przynajmniej 4 mld m sześc. wydobycia w naszym kraju, co na pewno nie będzie łatwe, a łącznie z Norwegią i innymi kierunkami - 12 mld m sześc. rocznie - poinformował w środę członek zarządu PKN Orlen do spraw wydobycia Robert Perkowski podczas konferencji "Rola polityki surowcowej w zabezpieczeniu bezpieczeństwa surowcowego Polski" w Warszawie, odnosząc się do planów wydobycia gazu grupy PKN Orlen.

"Każdą ilość gazu, którą wyprodukujemy jesteśmy w stanie sprzedać" - podkreślił Perkowski.

Wskazał, że obecnie ze złóż krajowych grupa PKN Orlen w przeliczaniu na wysoki metan wydobywa 3,6 mld m sześc. gazu w skali roku - wydobycie nieznacznie spadło.

Pod koniec kwietnia br. wiceprezes Perkowski poinformował, że "2022 r. był rekordowym rokiem, jeśli chodzi o wydobycie gazu. Na Szelfie Norweskim pozyskaliśmy ponad 3 mld m sześc., a prawie 4 mld m sześc. w kraju. Ponad 7 mld m sześc. wydobycia gazu w roku ubiegłym - nigdy takiego nie było. Podwoiliśmy wydobycie z 2021 r., a w 2021 r. podwoiliśmy wydobycie z 2020 r."

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz