×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PKP Cargo i spółki z Grupy PGE podpisały umowy warte 1,21 mld zł brutto ws. przewozu m.in. węgla

Autor: PAP Opublikowano: 06 września 2023 12:42

Spółka PKP Cargo podpisała ze spółkami Grupy PGE cztery umowy ws. przewozu koleją węgla kamiennego i sorbentów wapiennych; chodzi o maksymalnie 18,26 mln ton towarów od 6 września br. do 5 marca 2026 r. Wartość umów przekracza 1,21 mld zł brutto - wynika ze środowego komunikatu PKP Cargo.

Zgodnie z informacją zarząd PKP Cargo zawarł w środę cztery umowy przewozowe między tą spółką a PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie oraz PGE Energia Ciepła z siedzibą w Warszawie. Jak wskazano, przedmiotem tych umów jest "realizacja na rzecz Zamawiających przewozu transportem kolejowym węgla kamiennego i sorbentów wapiennych o łącznej maksymalnej masie 18,26 mln ton".

"Zamawiający, z uwagi na konieczność dostosowania wielkości dostaw węgla lub sorbentów wapiennych do zmieniających się bieżących potrzeb, zastrzegają sobie możliwość zmniejszenia ilości masy zleconej do przewozu maksymalnie o 20 proc., tj. do poziomu około 14,61 mln ton. Zmiana ilości masy towarowej w granicach określonych powyżej nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiających" - zaznaczono w komunikacie.

Dodano, że umowy obowiązywać będą w okresie od 6 września 2023 r. do 5 marca 2026 r., a szacunkowa maksymalna łączna wartość umów w okresie ich obowiązywania wynosi 986 mln 380 tys. zł (1 mld 213 mln 240 tys. zł brutto).

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz