×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PKP Intercity zapowiada zmiany w kursowaniu pociągów od września

Autor: PAP Opublikowano: 24 sierpnia 2023 06:52

PKP Intercity zapowiada zmiany w kursowaniu pociągów od 3 września do 12 listopada w związku z wprowadzeniem korekty rozkładu jazdy, której powodem są m.in. prowadzone prace modernizacyjne na kolejowych szlakach.

W okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2022/2023 zarządca kolejowej infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe przewidział cztery korekty rozkładu jazdy pociągów uwzględniające sukcesywne fazy prac modernizacyjnych na polskiej sieci kolejowej.

Jak powiedział PAP rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak, od początku września nie będą kursowały pociągi pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Powodem jest wznowienie prac modernizacyjnych na tej linii. PKP Intercity zaplanowało w tym czasie uruchomienie zastępczej komunikacji autobusowej.

Z kolei Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK przekazała PAP, że na linii z Krakowa do Zakopanego na odcinku Sucha Beskidzka - Chabówka przewidziano prace w zakresie przebudowy przejazdów kolejowo-drogowych i zabudowy sieci podziemnych. Prowadzone będą roboty na stacji i na łącznicy w Chabówce oraz na stacji Zakopane, a także na odcinku Szaflary - Biały Dunajec - Poronin.

"Wykonanie zasadniczych robót na kolejowej +zakopiance+, w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych SA, planowane jest do końca bieżącego roku. W grudniu pociągi mają wrócić na tory" - dodała.

Jak podało PKP Intercity, w związku z pracami inwestycyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK czasowo będzie wstrzymywany ruch na kilku liniach.

Od 3 do 23 września br. w związku z budową nowych rozjazdów na stacji Olsztyn Główny została zaplanowana przerwa w ruchu na odcinku linii kolejowej numer 219 pomiędzy Olsztynem Głównym a stacją w Marcinkowie. W tym czasie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Ełk - Olsztyn Główny za pociągi: IC Rybak relacji Białystok - Szczecin Główny - Białystok oraz TLK Biebrza relacji Warszawa Wschodnia - Gdynia Główna - Warszawa Wschodnia.

W trakcie dwóch wrześniowych weekendów (8-11 września br. oraz 15-18 września br.) nie będą kursowały pociągi na linii kolejowej numer 33 pomiędzy Gostyninem a Sierakówkiem. Podczas trwania tych zamknięć na odcinku Kutno - Gostynin - Płock zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów: TLK Flisak relacji Katowice - Gdynia Główna - Katowice oraz TLK Chemik relacji Katowice - Płock - Katowice.

Z kolei od 8 do 13 września br. zaplanowano naprawę przejazdu kolejowo-drogowego na odcinku Rytel - Chojnice na linii kolejowej numer 203. W związku z tymi pracami wystąpi całodobowe zamknięcie trasy, dlatego pociąg TLK Bory Tucholskie zostanie skierowany na trasę okrężną przez Bydgoszcz, a na pomijanym odcinku zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Od 25 września do 3 października br. z powodu remontu przejazdu kolejowo-drogowego na odc. Mścice - Koszalin zamknięty zostanie jeden tor na linii kolejowej numer 402. Na odcinku Koszalin - Kołobrzeg pociągi będą kursować trasą okrężną, natomiast połączenie z Ustroniem Morskim będzie zapewnione przez zastępczą komunikację autobusową.

W czasie trwania zbliżającej się korekty linia kolejowa numer 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski - Sandomierz będzie nadal zamknięta, w związku z czym autobusy komunikacji zastępczej pojadą za pociągi: IC San relacji Warszawa Gdańska - Przemyśl Główny - Warszawa Gdańska oraz IC Witos relacji Warszawa Gdańska - Przemyśl Główny - Warszawa Gdańska.

Linia kolejowa numer 61 na odcinku Turów - Kucelinka będzie zamknięta od 4 do 17 września br. W tym czasie pociągi TLK Wyczółkowski i IC Morcinek będą kursowały przez Psary, Zawiercie i Myszków. Na odcinku Włoszczowa - Koniecpol - Częstochowa Stradom zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa, a składy EIP 1602/6102, EIC Panorama i IC Śnieżka zostaną skierowane na trasę przez Koluszki. Również pociągi IC Mehoffer, IC Miechowita, IC Reymont i TLK Karpaty pojadą trasą okrężną - przez Zawiercie i Trzebinię.

Budowa przystanku osobowego Nowy Sącz Gorzków spowoduje, że od 11 do 23 września br. pociągi nie będą kursowały na linii kolejowej numer 96 na odcinku Kamionka Wielka - Nowy Sącz. W tym terminie zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi: TLK Karpaty (na odc. Kraków Główny - Krynica-Zdrój - Kraków Główny), TLK Małopolska (na odc. Kraków Główny - Krynica-Zdrój - Kraków Główny) oraz IC Malinowski (na odc. Tarnów - Krynica-Zdrój - Tarnów).

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz