×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PKP PLK: ruch pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia i Szczecina wstrzymany

Autor: PAP Opublikowano: 22 lipca 2023 21:33

W wyniku pożaru hali z materiałami chemicznym w pobliżu torów kolejowych niedaleko przystanku Zielona Góra Przylep wstrzymany jest ruch pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia i Szczecina - poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) poinformowały też, że przewoźnicy wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

"Wyłączone zostało napięcie w sieci trakcyjnej na linii kolejowej. W gotowości są służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A." - podkreślono w komunikacie.

Zapewniono, że zarządca infrastruktury kolejowej jest w stałym kontakcie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz przewoźnikami. "Sytuacja na sieci kolejowej jest na bieżąco monitorowana, by zapewnić pasażerom bezpieczną podróż" - zaznaczono.

Jak podano w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w gotowości do wznowienia ruchu pociągów. "Przywrócenie przejezdności linii kolejowej możliwe będzie po decyzji Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu infrastruktury kolejowej - wskazały PKP PLK.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz