×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PKP PLK: ruch pociągów na trasie Zielona Góra - Czerwieńsk został wznowiony

Autor: PAP Data: 23 lipca 2023 20:48

Wznowiono ruch pociągów na trasie Zielona Góra - Czerwieńsk - poinformowały w niedzielę PKP Polskie Linie Kolejowe. Dodano, że przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina.

"Po uzyskaniu zgody od Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu toru oraz sieci trakcyjnej, o godz. 20:15 wznowiony został ruch pociągów na trasie Zielona Góra - Czerwieńsk. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina" - poinformowały w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przypomniano, że w sobotę, w wyniku pożaru hali z materiałami chemicznym w pobliżu torów kolejowych (niedaleko przystanku Zielona Góra Przylep), od godz.17:00 wstrzymany był ruch pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina. Obowiązywała zmieniona organizacja ruchu pociągów.

"Przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową. Niektóre pociągi kursowały trasą zmienioną przez Poznań i Leszno. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów były podawane na stacjach i przystankach oraz w pociągach" - dodały PKP PLK.

Od soboty z pożarem hali w Przylepie, w której składowane są niebezpieczne substancje walczyło ok. 200 strażaków. W niedzielę po posiedzeniu sztabu kryzysowego wojewoda lubuski Władysław Dajczak przekazał, że pożar hali jest opanowany, a wskaźniki pokazują, że zdrowie i życie mieszkańców nie jest zagrożone.

Zezwolenie na płonące od soboty składowisko odpadów w Przylepie wydał w 2012 r. starosta zielonogórski Ireneusz Plechan. PAP dotarła do tego dokumentu. Od tego czasu w Przylepie pod Zieloną Górą funkcjonowała hala pełna niebezpiecznych odpadów.

Zgodnie z polskimi przepisami pozwolenia na gromadzenie i utylizowanie niebezpiecznych substancji wydają starostowie. W 2012 r. Przylep był na terenie powiatu zielonogórskiego. W związku z tym, pozwolenie firmie Awinion wydał ówczesny starosta zielonogórski Ireneusz Plechan (PO). Zezwolił na zwożenie odpadów do hali po dawnych zakładach mięsnych.

"Na postawie art. 28 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach starosta zielonogórski 4 grudnia 2012 r. wydał firmie Awinion zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów na działce nr 765/23 obręb Przylep" - czytamy w dokumencie z 4 grudnia 2012 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz