×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PKP Polskie Linie Kolejowe przebudują przejazd w Kotowie na linii Poznań – Wolsztyn

Autor: PAP Opublikowano: 07 sierpnia 2023 13:31

Przejazd kolejowo-drogowy w Kotowie (gm. Granowo) na linii Poznań - Wolsztyn przebuduje spółka PKP PLK. W ostatnich latach udało się poprawić bezpieczeństwo na ponad 150 przejazdach w Wielkopolsce.

Przejazd kolejowo-drogowy w Kotowie na drodze łączącej Karczewo i Woźniki zyska dodatkowe zabezpieczenia. Spółka PKP PLK poinformowała w poniedziałek o podpisaniu umowy z wykonawcą na modernizację przejazdu.

Znajdujący się dotychczas przy torze znak Stop oraz krzyż św. Andrzeja zastąpi sygnalizacja oraz rogatki. Po zmroku bezpieczeństwo zapewni jasne oświetlenie. Będzie nowe, czytelne oznakowanie. Dla pieszych powstanie nowy chodnik. Nowe urządzenia będą uruchamiane automatycznie, bez obsługi dróżnika. Sygnalizację wraz z rogatkami, za pomocą czujników zamontowanych w torze, włączą i wyłączą zbliżające się do przejazdu pociągi. Zapewni to całkowite bezpieczeństwo przy możliwie najkrótszym czasie zamknięcia zapór.

"Bezpieczeństwo jest priorytetem PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dlatego zarówno w ramach prac inwestycyjnych, jak i utrzymaniowych, systematycznie podnosimy poziom zabezpieczeń na przejazdach kolejowo-drogowych. Jestem przekonany, że sygnalizacja i rogatki zwiększą poziom bezpieczeństwa" - przekazał Arnold Bresch z zarządu spółki.

Na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w Kotowie przeznaczono ok. 1,3 mln zł. Prace zakończą się w IV kwartale. Roboty zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy, a ich realizacja nie wpłynie na zmiany w ruchu kolejowym i drogowym.

PKP Polskie Linie Kolejowe zaznaczyły, że dzięki inwestycjom spółki w ostatnich latach zwiększyło się bezpieczeństwo na ponad 150 przejazdach w Wielkopolsce, m.in. na linii Poznań - Wrocław, Poznań - Piła czy Poznań - Szczecin.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz