×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Podkarpackie: Inwestorzy z Tajwanu spotkali się m.in. ze startupami z regionu

Autor: PAP Opublikowano: 08 sierpnia 2023 16:40

Inwestorzy z Tajwanu spotkali się w przedstawicielami firm z Podkarpacia, m.in. ze startupami z Inkubatora Technologicznego Aeropolis w Jasionce. Celem ich wizyty było poznanie potencjału gospodarczego regionu.

Na Podkarpaciu z wizytą przebywali przedstawiciele Taiwania Capital. To przedsiębiorstwo joint venture założone w 2017 r. przez Narodowy Fundusz Rozwoju Yuanu Wykonawczego Tajwanu i przedsiębiorstwa prywatne. Do tej pory spółka zainwestowała w kilkadziesiąt firm i startupów krajowych i zagranicznych. W marcu 2022 r. Taiwania Capital utworzyła specjalny fundusz skupiający się na krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Do woj. podkarpackiego przyjechali wiceprezes ds. operacyjnych Taiwania Capital Hsin-Fu Huang oraz dyr. firmy Irene Lin.

Jak poinformował we wtorek wiceprezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Krystian Kapinos, spotkanie było możliwe dzięki inicjatywie Rafała Magrysia - wiceprezesa firmy Exatel, z którą RARR współpracuje. "Celem wizyty przedstawicieli Taiwania Capital było zapoznanie się z potencjałem gospodarczym naszego regionu oraz możliwościami i korzyściami z inwestowania tutaj" - dodał Kapinos.

Delegacja z Tajwanu spotkała się również m.in. z wicemarszałek woj. podkarpackiego Ewą Draus. Po spotkaniu Draus podkreśliła, że przedstawiciele tajwańskiego biznesu interesują się nawiązaniem współpracy w branży lotniczej, motoryzacyjnej, smart city i technologii medycznych, które wpisują się w inteligentne specjalizacje naszego regionu. Wicemarszałek zapowiedziała, że przygotowany będzie ramowy program współpracy z Tajwanem.

Podczas spotkania w Inkubatorze Technologicznym w Jasionce przedstawicielom Taiwania Capital zaprezentowały się dwa startupy z branży medycznej - Visual Tech Lab Sp. z o.o. oraz Mediprintic. Te dwie firmy w ciągu najbliższych lat chcą wkroczyć ze swoimi pomysłami na rynek europejski i poza Europę.

Visual Tech Lab Sp. z o.o. ma opatentowane rozwiązanie o nazwie simdensity - Simple Diagnostic System. System ten dokonuje bezinwazyjnej oceny stanu kości pacjenta podczas procesu planowania zabiegu wszczepienia implantu. Dokładnie mierzy gęstość tkanki kostnej, eliminując subiektywną ocenę lekarską.

Mediprintic specjalizuje się w technice leczenia urazów przedramienia, za pomocą specjalnych ortez stabilizujących stawy i korygujących ich ustawienie.

Jak przekazał Kapinos, innowacje obu startupów spotkały się z zainteresowaniem przedstawicieli Taiwania Capital, którzy dopytywali o dynamikę i plany rozwoju.

Przedstawiciele Taiwania Capital odwiedzili też firmy: Mass Loop - producenta kruszarek do szklanych butelek i kaucjomatu do metalowych puszek i plastikowych butelek, a także Fibrain - producenta i światowego dostawcę w branży systemów teleinformatycznych i telekomunikacji światłowodowej.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz