×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Podkarpackie: KAS wykryła uszczuplenie podatku na niemal 550 tys. zł

Autor: PAP Data: 24 maja 2023 17:42

Firma z branży motoryzacyjnej zaniżyła podatek dochodowy od osób fizycznych na kwotę blisko 550 tys. zł. Uszczuplenie podatkowe udało się wykryć w trakcie czynności analityczno-sprawdzających przeprowadzonych przez podkarpacką Krajową Administrację Skarbową.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, nieprawidłowości wykryli pracownicy jednego z urzędów skarbowych w woj. podkarpackim, którzy weryfikowali rozliczenia podatkowe jednego z podmiotów działającego w branży handlowo- motoryzacyjnej.

"Jak ustalono, podatnik zajmujący się importem i sprzedażą, nie wykazywał całej sprzedaży. Pracownicy KAS ustalili, że podmiot handlujący artykułami branży motoryzacyjnej na rzecz polskich i zagranicznych kontrahentów, zaniżył podatek dochodowy od osób fizycznych na kwotę blisko 550 tys. zł" - dodała.

Chabowska zaznaczyła, że podatnik zgodził się z ustaleniami dokonanymi przez pracowników KAS i dokonał korekty złożonych wcześniej zeznań i deklaracji podatkowych.

"Z ustalonych uszczupleń podatkowych, które wraz z odsetkami wyniosły ponad 780 tys. zł, podmiot dokonał już wpłaty na kwotę blisko 460 tys. zł. Pozostała zaległość regulowana jest w ratach" - podała rzeczniczka rzeszowskiej IAS.

Chabowska przypomniała, że Krajowa Administracja Skarbowa stopniowo odchodzi od czasochłonnych kontroli podatkowych na rzecz czynności analitycznych i sprawdzających.

"Ich rolą jest bieżąca weryfikacja prawidłowości zobowiązań podatkowych deklarowanych przez podatnika. W 2022 r. urzędy skarbowe w woj. podkarpackim przeprowadziły 75,5 tys. czynności sprawdzających, w wyniku których wykryły 167,8 mln zł uszczupleń. Ubiegłoroczne kontrole podatkowe doprowadziły z kolei do wykrycia uszczupleń podatkowych na poziomie 79,3 mln zł" - podała rzeczniczka.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz