×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Polregio liczy na ponad 100 mln pasażerów w tym roku

Autor: PAP Data: 31 lipca 2023 11:13

Polregio, największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce, liczy na przebicie bariery 100 mln pasażerów w tym roku - wynika z poniedziałkowej informacji przewoźnika.

Spółka poinformowała, że od stycznia do końca czerwca tego roku Polregio przewiozło ponad 48 mln pasażerów, co stanowi wzrost o niemal 8 mln w stosunku do analogicznego okresu w roku 2022. Jednocześnie największy polski przewoźnik regionalny zwiększył swój udział w ogólnopolskim rynku przewozów pasażerskich z 25,5 proc. do 26,5 proc.

"Rok 2022 był niezwykle udany dla Polregio, które poradziło sobie ze wszelkimi trudnościami związanymi zwłaszcza z pandemią COVID-19, a wyniki przewozowe zaczęły nawiązywać do rekordowego dla całej kolei roku 2019. Wygląda na to, że 2023 będzie jeszcze lepszy, a spółka ma realną szansę na przebicie bariery 100 mln pasażerów" - poinformował przewoźnik.

W ubiegłym roku z usług Polregio skorzystało 87,2 mln pasażerów.

Polregio to największy polski kolejowy przewoźnik pasażerski. Pociągi Polregio zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Większościowym udziałowcem Polregio jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz