×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Polregio w 2022 r. odnotowało prawie 17 mln zł zysku

Autor: PAP Data: 24 maja 2023 14:00

Polregio, największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce, zanotował w ubiegłym roku 17 mln zł zysku - poinformował podczas środowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury prezes Polregio Adam Pawlik.

Szef Polregio podał w środę, że wynik sprzedaży za ubiegły rok wyniósł 36 mln zł, a zysk - 17 mln zł. Podkreślił, że spółka w ubiegłym roku przewiozła niemal tylu pasażerów, co w rekordowym, przedpandemicznym 2019 r.

"Ilość przewiezionych pasażerów przez naszą spółkę w minionym roku zrównał się z rokiem szczytowym, który miał miejsce na polskiej kolei w roku 2019, i wyniósł niespełna 88 mln przewiezionych pasażerów, a w roku 2019 było to 89 mln pasażerów" - powiedział Adam Pawlik.

Prezes spółki kolejowej poinformował też, że przewoźnik uruchamia codziennie średnio 1700 pociągów, do których używa średnio 440 jednostek taborowych, czyli elektrycznych zespołów trakcyjnych, spalinowych zespołów trakcyjnych oraz kilku lokomotyw i wagonów.

Polregio to pasażerski przewoźnik kolejowy. W ciągu roku z jej usług korzysta niemal 88 mln pasażerów. Pociągi Polregio zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich utrzymuje się na poziomie około 27 proc. Większościowym udziałowcem Polregio jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz