×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Pomorskie: Dodatkowe ponad 780 tys. zł z budżetu państwa dla szkoły w Nowej Wsi Lęborskiej

Autor: PAP Opublikowano: 06 września 2023 20:25

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej decyzją premiera Mateusza Morawieckiego otrzymała ponad 780 tys. zł z rezerwy budżetowej państwa. To dodatkowe środki na rozwój i zapewnienie bezpieczeństwa grzewczego placówki – poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Środki z budżetu państwa, jak podał w środę w komunikacie prasowym rzecznik prasowy rządu Piotr Müller, przeznaczone będą na budowę instalacji gazu w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej, wraz z wydzieleniem kotłowni, montażem kotła i wymianą instalacji CO.

Müller podkreślił, że gaz ziemny uznawany jest za jedno z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania budynków, dlatego ta inwestycja jest tak ważna. Dzięki niej budynek będzie spełniał wymagania w zakresie wysokiej efektywności energetycznej, poprawi się komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, będzie cieplej, a ponadto koszty ogrzewania się zmniejszą.

Dofinansowanie z rezerwy ogólnej państwa w kwocie ponad 780 tys. zł pozwoli na realizację inwestycji. "Dzięki temu dofinansowaniu uda się polepszyć warunki, w których kształcą się uczniowie (…). Wymiana instalacji gazowej to nie tylko poprawa wydajności ocieplenia budynku, ale także zwiększenie bezpieczeństwa, o które chcemy dbać. Jestem przekonany, że ta inwestycja jest bardzo potrzebna i oczekiwana przez rodziców i pracowników placówki" - podkreślił rzecznik rządu, poseł na Sejm RP Piotr Müller.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz