×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Pomorskie: Ponad 26 mln zł na modernizację, przebudowę oraz doposażenie czterech SOR-ów w regionie

Autor: PAP Data: 19 września 2023 17:58

Ponad 26 mln zł z budżetu państwa zostanie przeznaczonych na modernizację, przebudowę oraz doposażenie czterech SOR-ów w województwie pomorskim. O przyznaniu rządowych środków poinformowało we wtorek biuro poselskie rzecznika rządu Piotra Müllera.

W komunikacie biura poselskiego Piotra Müllera poinformowano, że we wtorek ogłoszone zostały wyniki konkursu na wsparcie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych z Funduszu Medycznego.

"Szpitalne oddziały ratunkowe w Lęborku, Chojnicach, Kościerzynie i Kartuzach otrzymają łącznie ponad 26 mln zł dofinansowania" - podano w informacji.

"To kolejne dobre wieści dla regionu. Ponad 26 mln złotych trafi dla szpitalnych oddziałów ratunkowych w Chojnicach, Lęborku, Kościerzynie i Kartuz. To realne wsparcie, które odczują wszyscy mieszkańcy" - podkreślił cytowany w komunikacie rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak podano w informacji, placówki, które otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 26 mln zł, to Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku, Szpital Specjalistyczny im. J. K. Łukowicza w Chojnicach, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o. o. oraz Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Kartuzach.

"Środki pozwolą na modernizację, przebudowę oraz doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że sprawne działanie oddziałów ratunkowych ma wpływ na dalsze leczenie pacjentów i niejednokrotnie na ich szybki powrót do aktywności zawodowej" - wyjaśniono.

"Od profesjonalnej diagnostyki i pomocy na szpitalnym oddziale ratunkowym zależy życie i zdrowie pacjentów. Cieszę się, że aż cztery placówki otrzymają dofinansowanie w różnych powiatach. Dzięki temu więcej mieszkańców skorzysta z efektów tego programu" - powiedział Piotr Müller.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz