×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Poznań: 64 mln zł dotacji dla ZKZL z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego

Autor: PAP Data: 14 września 2023 16:37

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu otrzymał rekordową dotację na pojedynczą inwestycję z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – poinformował w czwartek rzecznik ZKZL Łukasz Kubiak. Spółka otrzymała bezzwrotne wsparcie w wys. 64 mln zł na inwestycję przy ul. Nadolnik.

Rzecznik prasowy ZKZL Łukasz Kubiak podkreślił, że Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu od kilku lat ściśle współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Jak wskazał, "dzięki aktywnemu pozyskiwaniu środków spółka otrzymuje wielomilionowe dofinansowanie z Funduszu Dopłat, a każdego tygodnia podpisywane są kolejne umowy na finansowanie naszych inwestycji ze środków rządowych. Łączna kwota dofinansowania ze środków z Funduszu Dopłat BGK wynosi obecnie ponad 216 mln zł".

Dodał, że Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dzięki wsparciu finansuje nowe inwestycje w Poznaniu, modernizuje miejskie kamienice oraz podejmuje szybsze działania w zakresie remontowania pustostanów.

"W tym tygodniu spółka otrzymała przelew na rekordową kwotę na jedną z prowadzonych przez ZKZL inwestycji. Budowa prowadzona przy ul. Nadolnik otrzymała bezzwrotne wsparcie w wysokości 64 mln zł" - poinformował w czwartek Kubiak.

Przypomniał, że na poznańskich Zawadach przy ul. Nadolnik ZKZL buduje trzy budynki mieszkalne wielorodzinne, w których znajdzie się 130 mieszkań i jeden lokal użytkowy.

"Wszystkie lokale będą miały możliwość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańców z pewnością ucieszy fakt, że każdy z budynków będzie wyposażony w windę. Miejsca postojowe dla mieszkańców zostaną zlokalizowane w większej części w podziemnej hali garażowej. W sąsiedztwie budynków powstanie również niezbędna mała architektura czyli plac zabaw, chodniki, drogi wewnętrzne czy oświetlenie nieruchomości" - podkreślił.

Dodał, że dodatkowe pieniądze trafiły do spółki również na zagospodarowanie pustostanów. W czwartek Zarząd Spółki odebrał czek w wysokości ponad 6,5 mln zł, które zostaną przeznaczone na ten cel.

"Dzięki finansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego ZKZL będzie mógł sprawniej i częściej organizować prace remontowe w mieszkaniach, które zostały opuszczone przez poznaniaków. Dzięki temu proces zagospodarowania wolnych mieszkań będzie szybszy, a zyskają na tym mieszkańcy Poznania czekający na nowe +M+ w ramach listy prezydenckiej" - zaznaczył.

Kubiak wskazał, że Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dzięki środkom z Funduszu Dopłat prowadzi aktualnie 8 inwestycji. Poza inwestycją przy ul. Nadolnik to również budowa nowego bloku przy ul. Darzyborskiej oraz modernizacja 6 kamienic na terenie Poznania w tym będąca na ukończeniu kamienica przy ul. Szamarzewskiego.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz