×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Poznań: Konkurs fotograficzny z okazji jubileuszowej edycji architektonicznej Nagrody Quadro

Autor: PAP Opublikowano: 20 sierpnia 2023 11:20

Główna nagroda w wysokości 1 tys. zł oraz możliwość zaprezentowania swoich zdjęć na wystawie plenerowej czeka na autorów najlepszych zdjęć zgłoszonych do konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji jubileuszowej edycji architektonicznej Nagrody Quadro.

Jak przypomniał poznański magistrat, Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro jest jednym z najstarszych laurów architektonicznych w Polsce. Otrzymują ją autorzy najlepszych projektów zrealizowanych w Poznaniu. W tym roku zostanie wręczona po raz 25.

"Z tej okazji Miasto zaprasza mieszkańców do udziału w konkursie fotograficznym. Aby się do niego zgłosić, wystarczy przesłać jedno zdjęcie obiektu dotychczas uhonorowanego Nagrodą Quadro poprzez fotoportal.poznan.pl" - podano.

Najlepsze zdjęcia zostaną pokazane na plenerowej wystawie w samym centrum miasta - na pl. Wolności. Oprócz zaprezentowania swoich prac przed szeroką publicznością to także szansa na zdobycie 1 tys. zł nagrody głównej, oraz wyróżnień rzeczowych.

Nabór prac do konkursu fotograficznego trwa do końca sierpnia. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone na początku września.

Patronem nagrody jest Jan Baptysta Quadro, architekt epoki renesansu, który odpowiadał m.in. za przebudowę poznańskiego ratusza. Pierwszym jej laureatem był Klemens Mikuła, który otrzymał statuetkę za projekt zespołu sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Maltańskim. W późniejszych latach nagrody przyznawane były również m.in. autorom projektów Starego Browaru, biurowca Bałtyk, kamienicy "Żelazko", Bramy Poznania czy osiedla Nowy Strzeszyn.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz