×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PPL: na Lotnisku Chopina od początku roku odprawiono niemal 5 mln pasażerów

Autor: PAP Data: 22 maja 2023 13:00

Na stołecznym Lotnisku Chopina od początku roku do końca kwietnia odprawiono blisko 5 mln pasażerów; w samym kwietniu było to prawie 1,4 mln osób - poinformowały w poniedziałek Polskie Porty Lotnicze (PPL).

Wyjaśniono, że przez pierwsze cztery miesiące 2023 roku ponad 4,4 mln pasażerów zdecydowało się na podróże międzynarodowe, a 483 tys. osób skorzystało z lotów krajowych. Pod względem odprawionych pasażerów miesiące te były o niecałe 5 proc. słabsze od wyniku uzyskanego w analogicznym okresie przedpandemicznego roku 2019 - wskazano.

Zgodnie z informacją przekazaną przez PPL liczba odprawionych osób na Lotnisku Chopina w kwietniu tego roku była o 22 proc. większa od prognozowanej. Szczególnie dużo podróżnych pojawiło się w porcie w ostatni weekend przed majówką. W ciągu trzech dni odprawiono łącznie ponad 160,5 tys. pasażerów. Rekordowy okazał się piątek, 28 kwietnia - tego dnia podróżowało z i do Warszawy 55 660 osób.

"Warto zwrócić uwagę, że jesteśmy jeszcze przed sezonem wakacyjnym, a już udaje nam się w ciągu jednego dnia odprawić ponad 55,5 tys. osób. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że w miesiącach letnich przekroczymy próg 2 mln odprawionych pasażerów miesięcznie" - powiedziała cytowana w informacji prasowej rzeczniczka Lotniska Chopina Anna Dermont.

Wskazano, że wśród pięciu najczęściej wybieranych przez pasażerów kierunków od początku 2023 roku znalazły się: Londyn, Paryż, Amsterdam, Dubaj i Frankfurt. Podróżni korzystający z połączeń czarterowych najchętniej decydowali się na takie miejsca, jak: egipskie Marsa Alam i Hurghada, hiszpańskie Las Palmas, turecka Antalya czy dominikańskie Punta Cana.

Dodano, że lotnisko Chopina od początku roku odprawiło 35 184 tony cargo i poczty. W samym kwietniu ten wolumen wyniósł 9474 tony, co stanowi najlepszy wynik od 10 lat w tym miesiącu - zaznaczono w informacji.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz