×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

PRCH: w czerwcu o 7,7 proc. wyższe rdr obroty najemców centr handlowych

Autor: PAP Data: 25 sierpnia 2023 14:21

W czerwcu tego roku obroty najemców centr handlowych były o 7,7 proc. wyższe liczone rok do roku - podała w piątek Polska Rada Centrów Handlowych. W tym czasie frekwencja wzrosła o 5,8 proc. rdr; czerwiec 2023 r. był miesiącem z najwyższą odwiedzalnością klientów w tym roku - dodano.

Jak podano w informacji prasowej, obroty najemców w centrach handlowych w czerwcu 2023 r. były o 7,7 proc. wyższe niż w czerwcu 2022 r. Dodano, że obroty wzrosły we wszystkich kategoriach obiektów handlowych.

"W pierwszym półroczu 2023 r. centra handlowe odnotowały lepsze wyniki niż inne sektory handlu. W czerwcu obroty najemców w centrach handlowych wzrosły o blisko 8 proc. w stosunku do czerwca 2022 r., podczas gdy dla całego handlu, według GUS, wzrost sprzedaży detalicznej w cenach bieżących wyniósł 2,1 proc." - wskazał dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych Krzysztof Poznański. Dodał, że czerwiec był też miesiącem z najwyższą odwiedzalnością klientów od początku 2023 r., a w stosunku do czerwca 2022 r. wzrost odwiedzalności wyniósł 5,8 proc.

W największych galeriach (powyżej 60 tys. mkw. GLA - gross leasable area, powierzchnia najmu brutto - PAP ) obroty wzrosły o 8,4 proc. Duże obiekty (40-60 tys. mkw. GLA) notowały wzrosty o 7,2 proc., a średnie (20-40 tys. mkw. GLA) o 4,2 proc. Najlepsze wyniki w czerwcu zanotowały najmniejsze obiekty (5-20 tys. mkw. GLA), gdzie wzrost obrotów najemców wyniósł 14,5 proc.

W podziale na kategorie, najlepsze wyniki w czerwcu, ze wzrostem o 24 proc. notowała rozrywka, czyli kina, kluby fitness, sale zabaw dla dzieci czy kręgielnie. Ponad 17 proc. wzrost obrotów miała gastronomia - tzw. food courty, restauracje, kawiarnie, cukiernie czy lodziarnie. W kategorii moda obroty wzrosły o 7,6 proc. w stosunku do maja 2022 r.

Średnie wydatki klienta w przeliczeniu na pojedynczą wizytę w galerii, w czerwcu 2023 r. był o 2 proc. wyższy niż w czerwcu 2022 r.

Polska Rada Centrów Handlowych jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym ponad 200 członków działających w branży miejsc handlu i usług.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz