×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Premier: inwestycja firmy Visa to potwierdzenie atrakcyjności inwestycyjnej Polski

Autor: PAP Data: 23 maja 2023 13:46

Utworzenie hubu technologicznego firmy Visa to potwierdzenie atrakcyjności inwestycyjnej Polski i kolejna dobra wiadomość dla tworzenia miejsc pracy - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Visa poinformowała we wtorek, że planuje otworzyć w Polsce globalny hub technologiczno-produktowy, który będzie pierwszym tego rodzaju projektem w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych kilku lat w hubie będzie pracować 1500 specjalistów z obszaru technologii - przekazała Visa w informacji prasowej.

"To kolejna dobra wiadomość dla tworzenia miejsc pracy. (...) To potwierdzenie atrakcyjności inwestycyjnej Polski" - zaznaczył Mateusz Morawiecki po spotkaniu z dyrektorem zarządzającym regionem Europy Środkowo-Wschodniej w Visa Jakubem Kiwiorem.

Premier podkreślił, że Polska stara się przyciągać inwestycje, szczególnie firmy, które mogą pomagać rozwijać innowacje polskim przedsiębiorstwom. "Wiele firm z branży finansowej może wyrosnąć niejako przy okazji" - dodał.

Szef rządu zauważył, że tworzone w hubie rozwiązania będą mogły trafiać na cały świat. "Cieszę się, że ten wymiar współpracy transatlantyckiej między Europą, Stanami Zjednoczonymi, w ramach państw wolnego świata, pogłębia się i utrwala się poprzez kolejne potężne inwestycje takich przedsiębiorstw jak Visa. Taka inwestycja potem przyciąga kolejne" - powiedział.

"Polska staje się coraz bardziej znanym centrum dla różnego rodzaju hubów, centrów produkcyjnych, technologicznych, usługowych na całym świecie, a to bardzo dobrze dla rozwoju gospodarczego w Polsce" - podsumował premier.

"Skupiamy się przede wszystkim na budowie produktów i usług, które przyspieszają rozwój handlu elektronicznego i płatności, ale ze szczególnym zwróceniem uwagi na cyberbezpieczeństwo. Ze szczególnym zwróceniem uwagi na odporność naszych systemów i ich bezpieczeństwa. Oraz różną sztuczną inteligencję i budowę produktów i usług opartych o tak bardzo szybki rozwijający się obszar IT" - powiedział Jakub Kiwior.

Podkreślił, że Polska jest dojrzałym technologicznie rynkiem z dostępem do bardzo dobrze wykwalifikowanej kadry IT.

"Naszym celem, wizją jest tak naprawdę zatrudnienie bardzo zróżnicowanej kadry. Mówimy tu nie tylko o różnych kompetencjach cyfrowych, ale również chcemy podnieść zatrudnienie w branży IT kobiet. Myślimy o zatrudnieniu dużej liczby osób, które mieszkają w Polsce, a pochodzą spoza Unii Europejskiej. Chociażby grupy bardzo dobrze wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy i innych krajów" - przekazał dyrektor Visa.

Poinformował, że pierwszy zestawy ofert pracy pojawił się na stronach firmy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz