×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Prezes PFR: Fundusz przygotowuje pakiet usług dla chcących inwestować na Ukrainie

Autor: PAP Opublikowano: 20 lipca 2023 17:13

PFR przygotowuje platformę z usługami i instrumentami, przeznaczonymi dla polskich firm, chcących inwestować na Ukrainie - poinformował w czwartek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Jak mówił Borys podczas zorganizowanej w Warszawie przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców konferencji Europe-Poland-Ukraine Rebuild Together'23, PFR uruchomi platformę usług i instrumentów przeznaczonych wyłącznie dla tych, którzy chcieliby inwestować na Ukrainie.

"Przez platformę chcielibyśmy zaoferować cały portfel usług, kredytów czy ubezpieczeń dla tych firm, które prowadząc działalność w Polsce chcą aktywować się z biznesem na Ukrainie" - powiedział Borys.

Przypomniał, że rząd poprawił już warunki biznesowej ekspansji na Ukrainie poprzez zmianę ustawy o ubezpieczeniach eksportowych.

Znowelizowana ostatnio przez Sejm ustawa zakłada, że Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) będzie mogła ubezpieczać firmy działające na Ukrainie. Dotychczas było to niemożliwe ze względu na poziom ryzyka. Nowe przepisy zakładają obniżenie poziomu ryzyka z uwagi na ważny interes państwowy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz