×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Prezes PiS: inflacja spada i jest to proces, który będzie miał charakter trwały

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 19:06

Inflacja w tej chwili spada i wszyscy ekonomiści stwierdzają, że jest to proces, który będzie miał charakter trwały; to znaczy, że do końca roku inflacja spadnie poniżej 10 proc., a później będzie spadała jeszcze niżej - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Programie Pierwszym Polskiego Radia i Polskim Radiu 24 .

Prezes PiS był pytany, czy uważa, że inflacja będzie podstawowym narzędziem walki opozycji z rządem w czasie kampanii wyborczej.

"Inflacja w tej chwili spada i wszyscy ekonomiści i eksperci stwierdzają, że to jest proces, który będzie miał charakter trwały, to znaczy, że ta inflacja spadnie do końca roku poniżej 10 proc., a później będzie spadała jeszcze niżej, czyli że to jest kwestia zanikająca. Pojawiają się już w tej chwili obniżki cen różnych towarów potrzebnych ludziom, takich codziennego użytku, w tym także żywności" - powiedział prezes PiS.

Jak stwierdził, opozycja w czasie kampanii "będzie sięgała do innych argumentów, chociaż ten też będzie wracał". Zdaniem prezesa PiS rząd prowadzi "racjonalną walkę z inflacją, taką, która ma zapobiec wzrostowi bezrobocia".

"W Polsce będziemy mieć także i w tym roku umiarkowany trzeba powiedzieć, ale jednak rozwój" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się także do reformy sądownictwa. Pytany, czy zmiany w tym obszarze są jednym z najważniejszych zadań Zjednoczonej Prawicy, Kaczyński odparł, że "jest to zadanie po prostu dla Polski".

"Mamy fatalnie skonstruowany i fatalnie działający wymiar sprawiedliwości, ale nie chciałbym w tej sprawie rozpoczynać jakiegoś sporu wewnątrz prawicy. To, że różnego rodzaju przedsięwzięcia nie wyszły, to jest kwestia różnych decyzji, różnych osób. Z całą pewnością to było w ręku Zbigniewa Ziobry, ale też nie na wszystko miał decydujący wpływ" - zaznaczył prezes PiS.

Jak dodał, "polski ustrój nie będzie dobrze funkcjonował bez zreformowanego sądownictwa".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz