×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Prezes ULC: udany początek roku może być zwiastunem kolejnego rekordowego okresu

Autor: PAP Data: 28 sierpnia 2023 11:21

Udany początek 2023 roku może być zwiastunem kolejnego rekordowego okresu i trwałego powrotu do latania - ocenił prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) Piotr Samson w poniedziałek w Święto Lotnictwa Polskiego.

"Święto Lotnictwa Polskiego to ważny dzień dla całego środowiska związanego z branżą lotniczą - dla wszystkich polskich lotników" - napisał w poniedziałek na Twitterze minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak dodał, "transport lotniczy należy do najbezpieczniejszych na świecie". "To zasługa pilotów, na których spoczywa odpowiedzialność za pasażerów, a także wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej" - podkreślił szef MI. Podziękował "za codzienną odpowiedzialną służbę".

Życzenia wszystkim polskim lotnikom i przyjaciołom lotnictwa złożył w poniedziałek również prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Przypomniał, że obchodzone 28 sierpnia Święto Lotnictwa Polskiego jest na pamiątkę historycznego zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w 1932 roku w Berlinie.

"To historyczne wydarzenie warto przypominać. Dziś po 91 latach polskie lotnictwo bardzo się rozwinęło, a polscy piloci wciąż zdumiewają wygrywając Mistrzostwa Europy i Świata w wielu lotniczych dyscyplinach. W tym szczególnym dniu życzę polskim pilotom bezpiecznych i wysokich lotów, a pracownikom branży lotniczej oraz całej społeczności lotniczej satysfakcji z pracy na rzecz rozwoju polskiego lotnictwa" - podkreślił Samson.

Jak zaznaczył, rynek lotniczy intensywnie odbudowuje się po pandemii COVID-19. "W pierwszym kwartale bieżącego roku obsłużono 9,4 mln pasażerów, czyli więcej niż w pierwszym kwartale 2019 roku, który był najlepszym dotychczas rokiem dla polskiego lotnictwa pasażerskiego. Liczę, że ten wyjątkowo udany początek 2023 roku może być zwiastunem kolejnego rekordowego okresu i trwałego powrotu do latania" - podkreślił szef ULC.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz