×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Projekt rozporządzenia ws. rekompensat dla producentów jaj i drobiu

Autor: PAP Data: 22 maja 2023 17:24

Projekt rozporządzenia zapewniającego rekompensaty dla producentów jaj i drobiu opublikowano w poniedziałek w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnych środków wspierania rynku w sektorach jaj i mięsa drobiowego w Polsce.

Celem projektowanego przepisu jest - jak napisano - zrekompensowanie strat gospodarstw w sektorze mięsa drobiowego i jaj, objętych ograniczeniami ustanowionymi w związku z wystąpieniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5. Wskazano, że proponowane rekompensaty poprawią płynność gospodarstw drobiarskich i wzmocnią ich pozycję konkurencyjną na rynku. "Powyższe zapewni rekompensatę strat w produkcji jaj i drobiu poniesionych przez gospodarstwa, wesprze rynek jaj i mięsa drobiowego w Polsce oraz poprawi jego kondycję, a także umożliwi dalsze funkcjonowanie gospodarstw, które znalazły się w strefie ograniczeń" - czytamy.

Projekt - jak napisano - ma wdrożyć rozwiązania określone w przepisach art. 220 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) ustanawiającego wspólną organizację rynków produktów rolnych.

Wskazano, że jednostką odpowiedzialną za realizację zadań ma być Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz