×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Resort infrastruktury chce by zakaz wyprzedzania się ciężarówek obowiązywał od 1 lipca

Autor: PAP Data: 25 maja 2023 12:01

Ministerstwo Infrastruktury chce, by zakaz wyprzedzania się ciężarówek zaczął obowiązywać od 1 lipca tego roku - poinformował podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

"Chcemy, aby przepis związany z zakazem wyprzedzania pojazdów ciężkich wszedł w życie wtedy, kiedy przepisy zwalniające z opłat, czyli tego samego dnia. Tym założeniem jest 1 lipca" - powiedział Weber.

"W naszej ocenie te dwa elementy są tożsame. Zakładamy, że pojawi się na autostradach więcej pojazdów lekkich, bo nie będzie opłat i z drugiej strony chcemy zrobić dla tych pojazdów miejsce. Chcemy zwiększyć drożność, przepustowość" - dodał.

Sejmowa Komisja Infrastruktury zajmuje się w czwartek rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Projekt ten zakłada zniesienie opłat za płatne odcinki państwowych autostrad i przewiduje wprowadzenie zakazu wyprzedania się ciężarówek na trasach szybkiego ruchu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz