×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rosja stawia żądania odnośnie wznowienia umowy o eksporcie ukraińskiego zboża

Autor: PAP Data: 31 sierpnia 2023 21:30

Wznowienie umowy zbożowej jest ważne, jednak Rosja stawia w tej sprawie żądania - poinformował cytowany przez agencję Reutera minister spraw zagranicznych Turcji Hakan Fidan po czwartkowej rozmowie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Ławrowem w Moskwie.

Rosja uzależnia wznowienie wynegocjowanej przy pomocy Turcji i ONZ umowy zbożowej od tego, czy będzie mogła eksportować własne produkty - powiedział minister Fidan. Dodał, że wynegocjowana przez ONZ umowa, zezwalająca na eksport ukraińskiego zboża przez Morze Czarne, jest ważna, ale Rosja ma żądania dotyczące eksportu własnych produktów, aby ją ożywić.

17 lipca strona rosyjska wycofała się z dwóch "lustrzanych" umów, zawartych przez Ukrainę i Rosję z Turcją i ONZ w lipcu ubiegłego roku. Gwarantowały one bezpieczny transport ukraińskiego zboża i innych produktów rolnych przez Morze Czarne. Od czasu jednostronnego wypowiedzenia umowy przez Moskwę władze w Ankarze oraz przedstawiciele innych krajów starają się przekonać rosyjskie władze do jej wznowienia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz