×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzeczkowska: W 2024 r. PKB przyspieszy do 3 proc.

Autor: PAP Opublikowano: 24 sierpnia 2023 12:58

W roku 2023 PKB rośnie nieco wolniej; zakładamy, że ten wzrost będzie wynosił około. 0,9 proc., ale dynamika zacznie się poprawiać. W 2024 r.PKB przyspieszy do 3 proc. - oceniła minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

Rzeczkowska powiedziała czwartek podczas konferencji prasowej, że rok 2024 będzie rokiem silnego odbicia wzrostu gospodarczego.

"W roku 2023 PKB rośnie nieco wolniej; zakładamy, że ten wzrost będzie wynosił około. 0,9 proc., ale dynamika(...) zacznie się poprawiać. W 2024 r. przyspieszy do 3 proc." - oceniła Rzeczkowska.

Dodała, że prognoza resortu przyjęta do prac nad budżetem mieści się w konsensusie rynkowym i jest też zbliżona do prognozy Komisji Europejskiej.

"Tym samym Polska, według prognozy KE, znajdzie się w pierwszej dziesiątce krajów o najwyższej dynamice wzrostu PKB w 2024 r. w całej Unii Europejskiej" - wskazała. Zaznaczyła, że ożywienie gospodarcze w ramach budżetu rząd stara się wspierać przez kolejne inwestycje publiczne m.in. w potencjał militarny.

"Polska gospodarka w latach 2016-2022 wzrosła realnie o około 32 proc.. Ten wzrost był najwyższy, większy był niż w jakimkolwiek dużym państwie UE i mimo tego, że mierzyliśmy się z naprawdę poważnymi wyzwaniami" - oceniłA Rzeczkowska.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz