×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzecznik rządu: Rada Ministrów we wtorek zajmie się m.in. projektem ustawy Prawo komunikacji elektronicznej

Autor: PAP Data: 22 maja 2023 15:23

Na wtorkowym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się m.in. projektem ustawy Prawo komunikacji elektronicznej, projektem uchwały ws. wykonania budżetu państwa, a także projektem dot. delegowania kierowców w transporcie drogowym - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Müller został zapytany, jakimi projektami rząd zajmie się podczas posiedzenia we wtorek. "Na ten moment będzie projekt ustawy Prawo o komunikacji elektronicznej, projekt ustawy wprowadzającej do tej ustawy, a także projekt ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym - to taka techniczna ustawa" - wymienił rzecznik rządu.

Jak dodał, tematem wtorkowego posiedzenia będzie także projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu państwa za ubiegły rok, wraz z trzema uchwałami towarzyszącymi. Dochody budżetu w 2022 r. wyniosły 504,97 mld zł, wydatki sięgnęły 517,4 mld zł, a deficyt wyniósł nieco ponad 12,4 mld zł.

Jak można przeczytać na stronach rządowych, nowa ustawa Prawo komunikacji elektronicznej stanowić będzie scalenie w jednym akcie prawnym zmian merytorycznych, zarówno tych wynikających bezpośrednio z EKŁE (Europejski kodeks łączności elektronicznej), jak i z krajowego przeglądu przepisów oraz niezmienionych przepisów, w uporządkowanej i usystematyzowanej formie.

Projektowana ustawa obejmuje całokształt regulacji z zakresu komunikacji elektronicznej - niezbędne definicje; zasady wykonywania gospodarczej działalności w tym obszarze, w tym kwestie wpisu do odpowiednich rejestrów, obowiązków informacyjnych i sprawozdawczych, opłat, zasad prowadzenia konsultacji i konsolidacji, bezpieczeństwa sieci i usług oraz obowiązków na rzecz bezpieczeństwa państwa.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz