×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzeszów: Kolejny etap przebudowy ul. Wyspiańskiego jeszcze w maju

Autor: PAP Data: 16 maja 2023 15:07

Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego – poinformował we wtorek Urząd Miasta Rzeszowa. 

Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa przekazał, że chodzi o wąski fragment ul. Wyspiańskiego pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ul. Strzelniczej.

"Droga została poszerzona, przykryto biegnący wzdłuż niej rów i wybudowano chodnik. Powstał także dodatkowy odcinek prowadzący do osiedla mieszkaniowego w rejonie ulicy Tadeusza Hejdy i Krajobrazowej" - przypomniał Gubernat.

Jak poinformował we wtorek Urząd Miasta Rzeszowa, ostatni etap inwestycji rozpocznie się jeszcze w maju. Zakłada on przebudowę 134-metrowego odcinka ul. Wyspańskiego, który doprowadzi od ukończonego wcześniej fragmentu do zjazdu na rondo im. Tomasza Stańki oraz wjazdu na stację paliw i parking hipermarketu Bi1.

"Jezdnia zostanie tu poszerzona do 6 metrów, dzięki czemu zmieszczą się dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstanie chodnik, wody opadowe z rowów przejmie nowa kanalizacja deszczowa" - wyjaśnił Gubernat.

Jak dodano, powstanie też nowe oświetlenie ulicy. Wcześniej trzeba zabezpieczyć sieci podziemne i wymienić grunt, którego nośność w miejscu inwestycji jest zbyt słaba - zastrzeżono.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz