×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzeszów: Miasto wybrało firmę, która wybuduje 5 wiat rowerowych

Autor: PAP Data: 19 maja 2023 14:14

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych. Projektem i budową zajmie się firma z Padwi Narodowej – poinformował w piątek urząd miasta.

Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa przypomniał, że budowa wiat rowerowych kosztować będzie nieco ponad 1,1 mln zł. Inwestycję, na którą miasto otrzymało dofinansowanie unijne, wykona wybrana w przetargu firma z Padwi Narodowej.

Wiaty powstaną w pięciu punktach Rzeszowa. Pierwsza w parku przy al. Cieplińskiego - w sąsiedztwie Liceum Sióstr Prezentek. Kolejne lokalizacje to: al. Rejtana - obok przystanku Rejtana/Paderewskiego 10, ul. Łukasiewicza - w rejonie pętli autobusowej, przy przystanku autobusowym Powstańców Warszawy/Politechnika 04 i ul. Hetmańska - obok stadionu miejskiego.

Wiaty będą zadaszone, monitorowane, w każdej będzie miejsce przynajmniej dla 35 rowerów. "Powierzchnia wiat to maksymalnie 35 m kw. a wysokość trzy metry. Obiekty będą tak skonstruowane, że w przyszłości będzie możliwość ich rozbudowania o nowe moduły" - wyjaśnił Artur Gernand.

Wewnątrz wiat będą dwupoziomowe stalowe stojaki rowerowe. Zostaną wyposażone w system rolkowy oraz urządzenia hydrauliki siłowej wspomagające wyniesienie oraz zniesienie roweru z górnego poziomu. Będą także dodatkowe uchwyty umożliwiające zapięcie roweru o ramę. Każda wiata będzie oświetlona i wyposażona w dwie kamery monitoringu.

Firma Elektron-tech z Padwi Narodowej najpierw musi zaprojektować, a następnie wybudować wiaty. Ma na to czas do listopada tego roku.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz