×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzeszów: Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje łącznik dwóch ulic

Autor: PAP Data: 18 maja 2023 11:44

Około 400 metrów długości będzie miała droga, która na rzeszowskim osiedlu Franciszka Kotuli połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Budowa zakończy się jesienią, czyli zgodnie z planem – poinformował w czwartek Urząd Miasta Rzeszowa.

Jak przypomniał Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa, o budowę drogi apelowali mieszkańcy nowych bloków w południowej części osiedla Kotuli. Na razie jeżdżą po betonowych płytach. Konrad Fijołek w 2021 roku, w trakcie kampanii wyborczej, postulat mieszkańców wpisał do "kontraktów osiedlowych".

Rzeszowski magistrat przekazał, że na budowę 400-metrowego łącznika między ulicami Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką miasto wyda 6,37 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć w listopadzie br.

"Do tej pory zostały wykonane roboty związane z budową kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi, z odprowadzeniem wód do istniejącego kolektora deszczowego. Wykonawca pracuje także nad stabilizacją gruntu oraz budową chodnika na wysokości szkoły" - poinformował Gubernat.

Jeszcze w maju ma być wykonywany nasyp pod nową ulicę. Jezdnia będzie miała 6 metrów szerokości i dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz