×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzeszów: Rozpoczęła się budowa ulicy, która ułatwi dojazd do osiedla Kotuli

Autor: PAP Opublikowano: 19 września 2023 15:24

Ulica Wołyńska zostanie przedłużona do Słonecznego Stoku. Firma Strabag jest już na placu budowy. Do jesieni przyszłego roku powstanie łącznik, który ułatwi dojazd do osiedla im. Franciszka Kotuli – poinformował rzeszowski ratusz.

Osiedle im. Franciszka Kotuli jest jednym z najszybciej rozwijających się w Rzeszowie. A im więcej mieszkańców, tym większe natężenie ruchu. Stąd decyzja miasta o budowie połączenia ulicy Wołyńskiej z ulicą Słoneczny Stok.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chwycił we wtorek za łopatę i w symboliczny sposób rozpoczął inwestycję. "W tym rejonie budownictwo mieszkaniowe idzie intensywnie naprzód, a co się z tym wiąże, potrzeby komunikacyjne są coraz większe. Nowa droga obsłuży okoliczne budynki, przy okazji rozładowując nieco ruch w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny. Będzie dzięki niej wygodniej, ale także bezpieczniej" - powiedział prezydent Rzeszowa.

Nowa droga będzie mieć 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Wzdłuż powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Zostanie też wybudowana kanalizacja deszczowa i zbiornik retencyjny. Miasto zapłaci za to firmie Strabag ponad 14,5 mln zł.

"Duża część prac do wykonania to roboty podziemne, m.in. budowa kanalizacji i zbiornika retencyjnego. Na wykonanie wszystkich robót mamy 16 miesięcy" - przekazał Marcin Michalewicz, dyrektor rzeszowskiego oddziału firmy Strabag. Nowa droga ma powstać do jesieni przyszłego roku. W kolejnym etapie zostanie przedłużona od ul. Słoneczny Stok do ul. Potokowej.

Tymczasem w sąsiedztwie trwa budowa jezdni łączącej ulice Błogosławionej Karoliny z ul. Czudecką i Dynowską. Drogowcy poszerzają też fragment ulicy Wyspiańskiego, w rejonie stacji paliw i hipermarketu Bi1. W planach jest również połączenie ulicy Wyspiańskiego z ul. Wołyńską oraz nowy układ komunikacyjny pomiędzy ulicami Pańską i Dębicką.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz