×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Rzeszów: Trwa budowa centrum dla osób z niepełnosprawnościami

Autor: PAP Opublikowano: 27 lipca 2023 16:33

Przy ulicy Sucharskiego w Rzeszowie powstaje Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Placówka na rozpocząć działalność w styczniu przyszłego roku.

Parterowy budynek powstaje na działce obok Domu Pomocy Społecznej. Znajdzie się w nim część dzienna oraz kilka miejsc mieszkalnych. Centrum powstaje z myślą o osobach z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Dla czterech osób, które potrzebują opieki całodobowej, COM stanie się domem.

Dla kolejnych 16 miejscem, do którego będą przychodzić na kilka godzin. "Placówka ma organizować zajęcia terapeutyczne, rehabilitację, będzie można tu także zjeść posiłek" - powiedziała Irena Marszałek - Czekierda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Na budowie trwają prace wykończeniowe. Montowane są instalacje wewnętrzne, klimatyzacja, fotowoltaika, malowane są ściany, na posadzkach układane są płytki. Wokół budynku trwa budowa chodników, dojazdu i ogrodzenia.

Powstanie także ogród sensoryczny i siłownia plenerowa. Budowa COM-u ma się zakończyć przełomie września i października br. Kosztuje 7,5 mln zł. 3 mln zł miasto otrzymało z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Placówka zostanie otwarta 1 stycznia 2024 r.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz