×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Senat nie zgłosił poprawek do ustawy dotyczącej ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego

Autor: PAP Data: 28 lipca 2023 13:46

Senat przyjął w piątek bez poprawek nowelizację ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Zgodnie z nią osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji będą miały prawo do 49 proc. ulgi przy zakupie biletów miesięcznych imiennych.

Senat opowiedział się za przyjęciem nowelizacji jednogłośnie.

Jak wyjaśniono w uzasadnieniu do zmian, ich celem jest umożliwienie osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji zakupu biletów miesięcznych imiennych, uprawniających do przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych oraz autobusowego w komunikacji zwykłej, z ulgą 49 proc., tzn. identyczną jak w przypadku posiadanego przez nich prawa do zakupu biletów jednorazowych.

"Brak jest merytorycznego uzasadnienia, aby osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji miały prawo do ulgi przy zakupie jedynie biletów jednorazowych a w przypadku biletów miesięcznych musiały pokrywać ich pełną cenę. Projektowana ustawa przewiduje, że osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji uzyskają prawo nabycia miesięcznych biletów imiennych z taką samą ulgą, jaką mają dotychczas w przypadku nabycia biletów jednorazowych" - oceniono w uzasadnieniu.

Teraz nowelizacja trafi do podpisu do prezydenta. Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz