×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

Autor: PAP Data: 07 września 2023 17:43

Znormalizowana EBITDA Ciechu w drugim kwartale 2023 roku wyniosła 148 mln zł wobec 142 mln zł konsensusu - wynika z wyliczeń PAP Biznes na podstaiwe raportu kwartalnego spółki. Strata netto jednostki dominującej wyniosła w tym czasie 73,9 mln zł wobec 53,9 mln zł straty, które zakładał konsensus.

Znormalizowana EBITDA Ciechu w drugim kwartale 2023 roku wyniosła 148 mln zł wobec 142 mln zł konsensusu - wynika z wyliczeń PAP Biznes na podstaiwe raportu kwartalnego spółki. Strata netto jednostki dominującej wyniosła w tym czasie 73,9 mln zł wobec 53,9 mln zł straty, które zakładał konsensus.

TCV Luxco Perogie sprzedał w procesie budowy przyspieszonej księgi popytu akcje stanowiące ok. 5,9 proc. kapitału zakładowego Grupy Pracuj, po cenie 60 zł za akcję - podało w komunikacie Santander Biuro Maklerskie, jako podmiot współprowadzący księgę popytu w transakcji.

Tauron jest praktycznie gotowy do transakcji wydzielenia aktywów węglowych, ale kluczowe dla utworzenia NABE będzie dokończenie procesu legislacyjnego - poinformował wiceprezes Tauronu Krzysztof Surma.

Grupa STS Holding miała w II kwartale 2023 roku 77,7 mln zł skorygowanej EBITDA - wynika z wyliczeń PAP Biznes na podstawie raportu półrocznego spółki. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wyniku na poziomie 77,1 mln zł.

Grupa Atal miała w drugim kwartale 2023 r. 90,6 mln zł zysku netto i 102,3 mln zł EBIT - wynika z wyliczeń PAP Biznes na podstawie raportu półrocznego spółki. Konsensus PAP Biznes zakładał 87 mln zł zysku netto i 107,3 mln zł EBIT.

Grodno w najbliższych kwartałach będzie koncentrowało się na zdobywaniu udziałów rynkowych, nawet kosztem chwilowo niższych marż - poinformował prezes Andrzej Jurczak. Spodziewa się on, że 2023 r. będzie jeszcze okresem spowolnienia, ale 2024 r. powinien być już lepszy dla branży dystrybucji elektrotechniki.

Zarząd All In! Games podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego poprzez emisję nie więcej niż 8 mln akcji s. J, z wyłączeniem prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie.

mBank zakończył subskrypcję obligacji nieuprzywilejowanych senioralnych o łącznej wartości nominalnej 750 mln euro - podał bank w komunikacie.

mBank jest jedenastym bankiem, który podpisał do tej pory z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowy o współpracy w zakresie programu "Bezpieczny kredyt 2 proc." - poinformował BGK.

Kernel Holding wyeksportował w sierpniu 92 tys. ton zbóż, 67 tys. ton śruty słonecznikowej oraz 98 tys. ton oleju słonecznikowego - podała spółka w komunikacie.

Artifex Mundi szacuje, że w sierpniu 2023 r. przychody ze sprzedaży produktów spółki, rozpoznawane jako kwoty pomniejszone o prowizje platformy, wynosiły łącznie 7,95 mln zł, o 3 proc. więcej mdm, a koszty akwizycji nowych graczy w sierpniu osiągnęły poziom 4,45 mln zł, mniej o 3 proc. mdm.

Movie Games ustaliło datę premiery gry "Beyond Sunset" na platformie Steam na 8 listopada 2023 r. - podała spółka w komunikacie.

Nomad Electric ma umowę z międzynarodowym inwestorem na budowę elektrowni PV o łącznej wartości 66 mln złotych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Instalacje zostaną zbudowane w formule EPC, w zakresie prac znajduje się także budowa linii kablowych wraz z przyłączeniem do urządzeń Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Polska Grupa Energetyczna opublikuje raport za pierwsze półrocze 2023 roku 26 września - podała spółka w komunikacie. Wcześniej PGE planowała opublikować wyniki 12 września.

Erbud spodziewa się poprawy wyników w następnych kwartałach i ożywienia w segmencie budownictwa kubaturowego. W ocenie zarządu, lepiej w przyszłym roku powinien radzić sobie MOD21 - poinformowali przedstawiciele zarządu podczas wideokonferencji. Onde planuje rozpoczęcie realizacji kolejnych projektów.

Fabrity szacuje wzrost przychodów w 2023 roku w przedziale 20-25 proc. w ujęciu rok do roku - poinformował podczas czwartkowej konferencji Tomasz Burczyński, wiceprezes grupy Fabrity.

Jastrzębska Spółka Węglowa przewiduje, że w trzecim kwartale produkcja węgla będzie wyższa w porównaniu z pierwszym i drugim kwartałem - poinformowali przedstawiciele spółki.

Akcjonariusze Mercora zdecydowali w sprawie wypłaty dywidendy za rok obrotowy zakończony 31 marca 2023 r. w wysokości 1,51 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Lena Lighting szacuje, że skonsolidowany zysk netto w pierwszym półroczu 2023 r. spadł rdr o 30,1 proc., do 3,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Skonsolidowane przychody zmniejszyły się w tym okresie o 1,4 proc. i wyniosły 80,1 mln zł.

Restrukturyzacja w Ten Square Games pozwoliła przyspieszyć prace zespołów - poinformował podczas wideokonferencji prezes Ten Square Games, Andrzej Ilczuk. Dodał, że własny sklep TSG Store jest ważny dla producenta gier mobilnych, gdyż pozwala zachować więcej przychodów.

VIGO Photonics ma list intencyjny o współpracy z PCO w celu opracowania dostosowanych do potrzeb armii rozwiązań, w szczególności matryc podczerwieni opartych o technologie supersieci T2SL (Type II Superlattice) - podało Vigo w komunikacie prasowym.

=============================================================

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl

=============================================================

gor/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz