×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - czwartek

Autor: PAP Opublikowano: 14 września 2023 17:50

Grupa Enea miała w II kwartale 2023 roku 1,27 mld zł EBITDA wobec 743,3 mln zł zyku EBITDA rok wcześniej - podała spółka w raporcie półrocznym. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami firmy.

Grupa Enea miała w II kwartale 2023 roku 1,27 mld zł EBITDA wobec 743,3 mln zł zyku EBITDA rok wcześniej - podała spółka w raporcie półrocznym. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami firmy.

Kruk chce wyemitować do 900 tys. niezabezpieczonych obligacji serii AO2, o łącznej wartości nominalnej do 90 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Piotr Krupa, prezes Kruka, sprzedał 4 tys. akcji spółki za łącznie ok. 1,66 mln zł - podał Kruk w komunikacie.

British Automotive Holding złożył wniosek o ogłoszenie upadłości - podała spółka w komunikacie.

Zarząd Pure Biologics podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego w drodze emisji nie więcej niż 1.710.000 nowych akcji serii I w trybie oferty publicznej, z wyłączeniem prawa poboru - podała spółka w komunikacie.

Grupa Wielton redukuje poziom zaplanowanych na 2023 rok wydatków inwestycyjnych do 140 mln zł ze 187 mln zł wcześniej - poinformował Wielton w komunikacie prasowym.

Duality ma umowę z Codebusters Studio na realizację projektu "Farm Simulator". Duality będzie odpowiedzialny za produkcję gry, a jej budżet został ustalony w wysokości 1,2 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Dębica odnotowała w I półroczu 2023 r. zysk netto na poziomie 218,4 mln zł, co oznacza wzrost 653,1 proc. rdr - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Spółka uzyskała w tym czasie przychody ze sprzedaży w wysokości 1.734,2 mln zł, co oznacza wzrost o 8,7 proc. rdr, natomiast zysk EBIT osiągnął poziom 252,9 mln zł.

Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 18 września 2023 r. zostaną wprowadzone do obrotu kontrakty terminowe na akcje spółek: Grupa Budimex, Dom Development i Inter Cars - poinformowało GPW w komunikacie.

Budimex ma umowę z grupą Orlen na budowę terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu - poinformowała spółka budowlana w komunikacie prasowym. Budimex wykona część lądową inwestycji za ponad 118 mln zł.

Grupa Inpro łącznie w 2023 roku zakłada oddanie do użytkowania 591 lokali - podał deweloper w komunikacie.

Archicom na koniec I półrocza dysponował 1.414 lokalami w budowie, spośród których sprzedano dotychczas 60 proc. - podał Archicom w komunikacie prasowym.

Spółka zależna Polenergii zawarła z Northvolt Systems Poland umowę sprzedaży energii elektrycznej oraz gwarancji pochodzenia energii wyprodukowanej przez farmę wiatrową Szymankowo - podała Polenergia w komunikacie. Łączna szacowana suma przychodów ze sprzedaży energii może wynieść pomiędzy 26,8 mln zł a 36,7 mln zł.

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), domagający się wypłacenia załodze ponad 300-milionowej nagrody pieniężnej, czekają na wyznaczenie mediatora w toczącym się w tej sprawie sporze zbiorowym. Przygotowują się też do zaplanowanej na 29 września manifestacji w Warszawie.

Ryvu Therapeutics zawarło z Berlin-Chemie z Grupy Menarini aneks do umowy licencyjnej, na podstawie którego rozszerzony zostanie zakres rozwoju programu MEN1703 (SEL24) poprzez rozpoczęcie nowego badania klinicznego fazy II w nawrotowym/opornym chłoniaku rozlanym z dużych komórek B - podała spółka w komunikacie.

Pesa wygrała przetarg kolejowy w Rumunii za ponad 1 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt PragmaGo w związku z emisją obligacji emitowanych w ramach IV Publicznego Programu Emisji Obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 500 mln zł - poinformowała w Komisja w komunikacie.

=============================================================

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl

=============================================================

osz/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz