×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

Autor: PAP Opublikowano: 08 września 2023 19:49

OT Logistics planuje do końca 2023 roku przedstawić zaktualizowaną strategię grupy - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Kamil Jedynak. Dodał, że popyt na usługi logistyczne utrzymuje się w III kwartale.

OT Logistics planuje do końca 2023 roku przedstawić zaktualizowaną strategię grupy - poinformował PAP Biznes w wywiadzie prezes spółki Kamil Jedynak. Dodał, że popyt na usługi logistyczne utrzymuje się w III kwartale.

Firma budowlana Strabag, postuluje, by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podniosła klauzule waloryzacyjne części długoterminowych kontraktów drogowych podpisywanych przed wybuchem wojny w Ukrainie ze względu na duży wzrost kosztów - poinformował PAP Biznes członek zarządu Strabag Wojciech Trojanowski.

Ciech ma za sobą trudny drugi kwartał 2023 roku. Przyniósł on kontynuację słabej koniunktury, odzwierciedlonej niskim popytem na produkty grupy. Mimo to Ciech podtrzymuje wypełnienie prognozy, zgodnie z którą wynik znormalizowanej EBITDA(Z) w 2023 r. ma wynieść 860-920 mln zł - poinformował prezes Ciechu Kamil Majczak.

Skonsolidowane przychody Inter Cars w sierpniu 2023 roku wyniosły 1.463,9 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 15,3 proc. - podała spółka w komunikacie. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 11.431,4 mln zł przychodów, czyli o 23 proc. więcej niż rok wcześniej.

Huuuge odnotował w II kw. 2023 roku 27,5 mln USD skorygowanego wyniku EBITDA wobec 13,7 mln USD przed rokiem - podał producent i wydawca gier free-to-play w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP Biznes zakładał, że skoryg. EBITDA wyniesie 25,4 mln USD.

Huuuge Games zauważa pozytywny wpływ zmiany ekonomii w grach "Huuuge Casino" i "Billionaire Cassino" i chce się koncertować na rozwiązaniach direct-to-consumer. Spółka planuje poszukiwania opcji do potencjalnych fuzji i przejęć, ale nie wyklucza kolejnego skupu akcji własnych - poinformowali w trakcie telekonferencji przedstawiciele spółki.

Orlen zwiększa zapotrzebowanie na bioetanol, który wykorzystuje do produkcji paliw, o prawie 50 proc. - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Grupa ocenia, że jej zapotrzebowanie na ten surowiec wyniesie w 2024 roku prawie 700 tys. metrów sześciennych.

Rada nadzorcza Alumetalu zatwierdziła przedłożony przez zarząd plan inwestycyjny dotyczący drugiego etapu modernizacji zakładu Kęty w Alumetal Poland - podała spółka w komunikacie. Nakłady inwestycyjne mają wynieść do 66,9 mln zł.

OX2 podpisało umowę sprzedaży spółce Enea Nowa Energia z grupy Enea projekt farmy wiatrowej Bejsce o mocy 20 MW - podało OX2 w komunikacie prasowym. Wartość umowy to 680 mln SEK, czyli ponad 260 mln zł.

Carbon Studio wyda 14 września grę "Crimen - Mercenary Tales" w wersji na PC VR. Gra jest tegoroczną produkcją, która pojawiła się wcześniej na platformach Meta Quest i Pico - podał producent gier w komunikacie.

Bloober Team ma umowę ze spółką Played With Fire na stworzenie nowego projektu w technologii VR o kodowej nazwie Projekt I, którego premiera planowana jest na 2025 rok - podał Bloober Team w komunikacie.

Atal korzysta z dobrej sytuacja rynkowej i zakłada, że w drugim półroczu sprzedaż lokali będzie wyższa niż w pierwszej połowie roku. W całym 2023 r. deweloper zakłada, że sprzeda 2,5-3 tys. mieszkań - poinformowali przedstawiciele spółki podczas wideokonferencji.

Atal w 2023 r. planuje wykupić w terminie obligacje o łącznej wartości 120 mln zł i rozważa kolejną emisję w podobnej kwocie - poinformowali przedstawiciele spółki podczas piątkowej wideokonferencji.

Develia podwyższyła cel sprzedażowy na 2023 r. do 2,5-2,6 tys. lokali, wobec 1,45-1,65 tys. lokali deklarowanych na początku roku - podał deweloper w komunikacie. Spółka planuje przekazania 2,5-2,6 tys. mieszkań oraz wprowadzenia do oferty i rozpoczęcie budowy 2,7-2,9 tys. lokali.

Develia Invest zakończyła negocjację warunków sprzedaży części nieruchomości gruntowej we Wrocławiu przy ul. Kolejowej z uwagi na zmianę sytuacji rynkowej i gospodarczej, w związku z istotną zmianą warunków ofertowych w stosunku do ustalonych w podpisanym liście intencyjnym - podała spółka w komunikacie.

Helio szacuje, że w IV kwartale roku 2022/23 (kwiecień-czerwiec 2023) zanotował zysk netto na poziomie 3,3 mln zł wobec 872 tys. zł straty w analogicznym okresie roku poprzedniego - podał dystrybutor bakalii w komunikacie.

Benefit Systems podjął decyzję o rozpoczęciu przeglądu posiadanych przez Calypso Fitness aktywów, które mogą być przedmiotem potencjalnego nabycia przez spółkę - podał Benefit Systems w komunikacie.

Astarta rozpoczęła zbiory buraków cukrowych w środkowej Ukrainie - poinformowała Astarta na swojej stronie internetowej. Jak wskazano, wg wstępnych szacunków oczekuje się, że tegoroczne zbiory i jakość buraków cukrowych będą wyższe niż w roku ubiegłym.

Molecure składa wniosek o zgodę do Europejskiej Agencji Leków (EMA) na rozpoczęcie badania klinicznego II fazy w Unii Europejskiej i Norwegii dla kandydata klinicznego OATD-01 w leczeniu sarkoidozy płuc - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Oferta Unibepu została wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu GDDKiA Oddział w Olsztynie na rozbudowę drogi krajowej nr 63 na odcinku Borki - Jeże - podała budowlana spółka w komunikacie. Wartość złożonej przez Unibep oferty wynosi ok. 95,6 mln zł brutto (ok. 77,7 mln zł netto).

Klabater ze względu na przedłużający się proces certyfikacji gry "RIN: The Last Child" na platformach konsolowych oraz braku zawarcia umowy licencyjno-wydawniczej z Microsoft Corporation przesuwa premierę tytułu na późniejszy termin - podała spółka w komunikacie.

BoomBit, po czerwcowej rundzie inwestycyjnej w spółce SuperScale, dokonał wyceny do wartości godziwej udziałów posiadanych w SuperScale, która wedle szacunków wyniosła 13,6 mln zł. Po uwzględnieniu podatku odroczonego, wpływ na skonsolidowany wynik wyniesie 8,2 mln zł - podano w komunikacie.

=============================================================

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl

=============================================================

osz/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz