×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

Autor: PAP Data: 22 maja 2023 17:26

Orlen i Northland Power rozpoczęły w gminie Choczewo budowę lądowej stacji elektroenergetycznej, która umożliwi odebranie energii wytwarzanej na morzu przez farmę wiatrową Baltic Power. Zgodnie z harmonogramem farma rozpocznie produkcję zeroemisyjnej energii w 2026 roku - poinformował Orlen w komunikacie prasowym.

Orlen i Northland Power rozpoczęły w gminie Choczewo budowę lądowej stacji elektroenergetycznej, która umożliwi odebranie energii wytwarzanej na morzu przez farmę wiatrową Baltic Power. Zgodnie z harmonogramem farma rozpocznie produkcję zeroemisyjnej energii w 2026 roku - poinformował Orlen w komunikacie prasowym.

Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie ustalenia X programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 700 mln zł, w ramach którego spółka może emitować obligacje publiczne - podał Kruk w komunikacie.

Ten Square Games wypracował w pierwszym kwartale 2023 roku 27,6 mln zł skorygowanej EBITDA wobec 41,1 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Konsensus zakładał 29,5 mln zł skorygowanej EBITDA (przedział 25,7 - 32,5 mln zł).

Skonsolidowane przychody Asbisu wyniosły w kwietniu 2023 roku ok. 183 mln USD i były o ok. 28 proc. wyższe niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

Tornellon Investments ogłosił wezwanie na 10.007.886 akcji Zakładów Przemysłu Cukierniczego Otmuchów, stanowiących 33,01 proc. głosów na WZ, po 3,09 zł za jedną akcję - poinformowało pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie mBanku.

Raen planuje, że przychody ze sprzedaży w 2025 roku wzrosną do 65,9 mln zł, a EBITDA do 42,9 mln zł - poinformowała spółka w strategii na lata 2023 - 2025. Raen zakłada, że środki pozyskane z publicznej emisji przeznaczy na rozszerzenie portfela aktywów produkcyjnych.

Kurs akcji Urteste na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku głównym GPW spadł o 1,49 proc. do 132 zł. Spółka była dotychczas notowana na NewConnect.

Mabion wypowiedział Parexel International umowę na przeprowadzenie pomostowego trójramiennego badania klinicznego MabionCD20 - podał Mabion w komunikacie.

Piotr Kaczmarek zrezygnował ze stanowiska prezesa Getin Holding z dniem 30 czerwca z ważnych powodów osobistych - poinformowała spółka w komunikacie.

Torpol spodziewa się pogorszenia marży w kolejnych kwartałach, ale wskazuje, że będzie to zależne od miksu kontraktowego i rozstrzygnięć rewaloryzacyjnych - ocenili przedstawiciele spółki. Zarząd chce wrócić do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, ale musi poprawić się sytuacja rynkowa.

Grupa Kino Polska TV zamierza rekomendować podczas WZA przeznaczenie na dywidendę 6,94 mln zł, co daje 0,35 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

W tym sezonie IMC przeznaczyło pod uprawy jare mniejszą powierzchnię niż w ubiegłym roku, na korzyść większego areału pod pszenicę ozimą. Dzięki temu, spółka liczy na zmniejszenie wydatków na gaz oraz energię elektryczną - poinformowało IMC w komunikacie prasowym. Spółka sfinalizowała wiosenną kampanię siewną.

Tauron rozpoczął budowę farmy wiatrowej o łącznej mocy 30 MW w Warblewie w województwie pomorskim. Pierwsza energia elektryczna popłynie z tej elektrowni pod koniec 2024 roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Aplisens zawarł umowę, na podstawie której nabył 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Apar Control, działającej w branży aparatury kontrolno-pomiarowej, za cenę 11,5 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Zebranie przedstawicieli członków Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Czarnków zdecydowało o połączeniu ze spółką Mlekovita. Dwa zakłady spółdzielni - w Czarnkowie i w Chodzieży - dołączą do grupy Mlekovity w trzecim kwartale tego roku - poinformowała Mlekovita w komunikacie prasowym.

Zarząd Labo Print rekomenduje, by spółka przeznaczyła z zysku netto za 2022 roku kwotę 1,14 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,3 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie.

Zarząd spółki Hydrotor proponuje wypłatę 2 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Łącznie na ten cel miałoby trafić 4,8 mln zł.

Zarząd Rainbow Tours rozpoczął proces przygotowania i realizacji wypłaty na rzecz akcjonariuszy zaliczki na poczet dywidendy przewidywanej na koniec roku obrotowego 2023, ustalanej na podstawie zysku netto spółki za I kwartał 2023 roku - podała spółka w komunikacie.

=============================================================

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl

=============================================================

osz/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz