×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

Autor: PAP Data: 21 sierpnia 2023 17:03

Enea otrzymała od Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Aktywów Państwowych, ofertę nabycia pakietu 21.962.189 akcji LW Bogdanki należących do Enei, po cenie 45 zł za akcję, czyli łącznie ok. 988,3 mln zł - podała Enea w komunikacie.

Enea otrzymała od Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Aktywów Państwowych, ofertę nabycia pakietu 21.962.189 akcji LW Bogdanki należących do Enei, po cenie 45 zł za akcję, czyli łącznie ok. 988,3 mln zł - podała Enea w komunikacie.

Skonsolidowane przychody Asbisu wyniosły w lipcu 2023 roku ok. 222 mln USD i były o ok. 10 proc. wyższe niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

Grupa Azoty podpisała umowę z thyssenkrupp Uhde na wykonanie dokumentacji licencyjnej oraz dostawę aparatów i urządzeń dla nowo budowanej instalacji stężonego roztworu azotanu amonu (tzw. Instalacji Neutralizacji) w Tarnowie - poinformowała Grupa Azoty w komunikacie prasowym.

Cognor Holding zakłada, że w III kw. wynik EBITDA będzie na podobnym poziomie do II kwartału; zauważa techniczną recesję w Polsce. Po zakończeniu nowych inwestycji grupa zredukuje zatrudnienie o ok. 15 proc. - poinformował na konferencji dyrektor finansowy Cognor Holding, Krzysztof Zoła.

Bloober Team zawarł umowę z Limited Run Games Inc. na wydanie i dystrybucję gry Layers of Fear (odsłona z 2023) w wersji pudełkowej na platformę Sony PlayStation 5 - podała spółka w komunikacie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Aforti Holding, który namawiał do zainwestowania w "ofertę wekslową", złamała prawo i nałożył na spółkę ponad 790 tys. zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd - podał UOKiK w komunikacie.

K2 Holding zmienił nazwę na Fabrity Holding - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Zmiana została zarejestrowana przez KRS i ma związek z wiodącym udziałem biznesu software oraz przeglądem opcji strategicznych spółek marketingowych.

Comp ma kontrakt z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, o wartości 57 mln zł netto, w obszarze infrastruktury i technologii sieciowych oraz bezpieczeństwa sieciowego - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Premiera gry "Ghostrunner 2", realizowanej przez One More Level na mocy umowy zawartej z 505 Games, została ustalona na 26 października 2023 r. - podała spółka w komunikacie. Gra zostanie udostępniona w wersjach na platformy PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz na komputery osobiste.

PAD RES, polski deweloper w sektorze czystych źródeł energii, podpisał umowę finansowania z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na łączną kwotę 240 milionów złotych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Środki te zostaną przeznaczone na budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 117 MW, które powstaną w północnej Polsce.

Red Square Games podpisało umowę z Gaming Factory na produkcję i wydanie gry "SlavicPunk: Oldtimer" na platformy: PlayStation 4 i PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. W ramach udzielenia licencji spółce przysługuje wynagrodzenie w kwocie 150 tys. zł, a także prowizja uzależniona od przychodów ze sprzedaży gry oraz wynagrodzenie z tytułu portowania.

Mirbud szacuje, że miał w I półr. 2023 roku 29 mln zł skonsolidowanego zysku netto, 100 mln zł zysku brutto ze sprzedaży i 1.195 mln zł przychodów - podała spółka w komunikacie. Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że w II kwartale 2023 r. przychody wyniosły ok. 679 mln zł, a zysk netto 15,9 mln zł.

Data premiery gry "The Invincible" w wersji na platformy PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series S|X została wyznaczona na 6 listopada 2023 roku - poinformował w komunikacie wydawca gry, 11 bit studios. Producentem gry jest Starward Industries.

=============================================================

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl

=============================================================

osz/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz