×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

Autor: PAP Data: 17 maja 2023 17:09

Zysk netto sektora bankowego w pierwszym kwartale 2023 roku wyniósł 8,83 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 42 proc. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. W samym marcu zysk wyniósł 2,64 mld zł.

Zysk netto sektora bankowego w pierwszym kwartale 2023 roku wyniósł 8,83 mld zł, co oznacza wzrost rok do roku o 42 proc. - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. W samym marcu zysk wyniósł 2,64 mld zł.

Wskaźnik ROE sektora bankowego na koniec marca wyniósł 8,02 proc. wobec 7,83 proc. w lutym i 4,95 proc. w marcu 2022 roku - podała KNF w opracowaniu.

Priorytetem dla Śnieżki w długim terminie jest zachowanie pozycji rynkowej i ochrona marż. Wyzwaniem w 2023 r. będzie wysoka inflacja, przekładająca się na nastroje konsumenckie i niższy popyt - ocenili przedstawiciele zarządu podczas środowej wideokonferencji.

Hutnicza grupa Cognor Holding, która miała w I kwartale 2023 roku 101 mln zł EBITDA, może odnotować spadek tego wyniku w ujęciu kwartał do kwartału - poinformował na konferencji prasowej Krzysztof Zoła, CFO i członek zarządu Cognora.

Zarząd Kruka rekomenduje ZWZ, by spółka wypłaciła 15 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Wypłata dywidendy miałaby nastąpić z części zysku netto za 2022 rok w wysokości 805 mln zł.

Asseco Poland chce przeprowadzić skup do 16,6 mln akcji własnych w cenie maksymalnie do 130 zł za sztukę, w sumie za 1,185 mld zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Cloud Technologies chce inwestować w spółki z nowych obszarów o potencjale wzrostowym - poinformowali przedstawiciele spółki zajmującej się dostarczaniem danych do targetowania reklamy internetowej na konferencji prasowej. Spółka stawia przede wszystkim na wzrost sprzedaży danych i wzrost organiczny.

Przychody Play wzrosły w pierwszym kwartale 2023 roku do 2,38 mld zł z 1,77 mld zł - podała spółka w komunikacie. EBITDAaL wzrósł do 1,038 mld zł z 838 mln zł przed rokiem.

Zarząd Instalu Kraków rekomenduje, by z zysku netto za 2022 rok przeznaczyć na dywidendę prawie 7,3 mln zł, co daje 1 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Atende ocenia, że wyniki wypracowane w I kwartale 2023 roku są powtarzalne, a grupa jest beneficjentem dobrej koniunktury w strategicznych dla niej segmentach, szczególnie operatorów telekomunikacji mobilnej - poinformował prezes spółki Marcin Petrykowski.

Akcjonariusze PA Nova zdecydują o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy 6,5 mln zł z wypracowanego w 2022 r. zysku, co daje 0,65 zł dywidendy na akcję - wynika z projektów uchwał walnego zgromadzenia zwołanego na 14 czerwca.

Pepco otworzy swój pierwszy sklep w Coimbrze 18 maja, a w pierwszym roku obecności na portugalskim rynku, planuje pojawić się w kluczowych miastach i regionach kraju, w tym. m.in. Lizbonie i Porto - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. W 2023 r. planowane jest wejście do Bośni i Hercegowiny.

Ørsted stara się o kredyt w EBI w wysokości 1,2 mld euro na budowę morskich farm wiatrowych - podał EBI w komunikacie.

Do końca 2024 r. 80 proc. stacji paliw przejętych od Orlenu zyska nowy szyld - poinformował PAP prezes MOL Polska Richard Austen. Dodał, że tego lata pierwsze 100 stacji powinno funkcjonować pod marką MOL. Zapowiedział, że MOL chce zająć na polskim rynku drugą pozycję po Orlenie.

Akcjonariusze Ulma Construccion Polska zdecydowali, że na dywidendę trafi 20,02 mln zł, co daje 3,81 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie po ZWZ akcjonariuszy.

Tamex Obiekty Sportowe ma umowę na budowę stadionu lekkoatletycznego w gminie Nowy Tomyśl o wartości 17,3 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

=============================================================

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl

=============================================================

asa/

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz