×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Śląskie: Po 18 września ruszy remont zaplecza amfiteatru w Wiśle

Autor: PAP Opublikowano: 13 września 2023 12:35

Wisła 18 września przekaże wykonawcy plac budowy i ruszy pierwszy etap rozbudowy zaplecza amfiteatru w tym mieście, głównej areny dla wydarzeń kulturalnych i społecznych – dowiedziała się w środę PAP od burmistrza beskidzkiego kurortu Tomasza Bujoka. Prace potrwają rok.

"Musieliśmy trochę oddalić wejście budowlańców na plac, bo w najbliższy weekend organizujemy jeszcze imprezę. Zaraz po niej wykonawca będzie miał możliwość pełnego dysponowania obiektem. Tak się umawialiśmy, że od 18 września już się tam zorganizuje. Być może ruszą już tego dnia pierwsze prace" - powiedział PAP Tomasz Bujok.

Umowa z wykonawcą podpisano na przełomie maja i czerwca 2023 roku. Już wtedy było jednak wiadomo, że budowlańcy będą rozpocząć rozbudowę dopiero we wrześniu. Amfiteatr jest areną najważniejszych imprez w Wiśle, w tym Tygodnia Kultury Beskidzkiej, dużego festiwalu folklorystycznego.

Rozbudowa amfiteatru zrealizowana zostanie w dwóch etapach. To wynik fiaska dwóch przetargów. Wykonawcy składali zbyt kosztowne oferty i magistrat podzielił prace na dwa etapy. Pierwszy, który będzie teraz realizowany, obejmie modernizację istniejącego budynku i podwyższenie go o jedną kondygnację. Wykonawca nie wykończy jednak dobudowanego piętra. Pozostanie ono w stanie surowym zamkniętym.

Pierwszy etap to koszt 7,15 mln zł. Samorząd ma na to 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład.

Na zaplecze amfiteatru - po zakończeniu pierwszego etapu - wprowadzi się Wiślańskie Centrum Kultury. Obiekt będzie też mógł funkcjonować cały rok, a nie - jak teraz - tylko przez kilka miesięcy letnich.

Drugi etap zostanie zrealizowany, gdy samorząd pozyska zewnętrzne fundusze. Dokończone zostanie pierwsze piętro. Znajdzie się tam m.in. sala do organizacji mniejszych wydarzeń kulturalnych. Powstanie winda.

Wisła jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Beskidach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz