×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Śląskie: Remont zaplecza amfiteatru w Wiśle ruszy w połowie września

Autor: PAP Data: 12 sierpnia 2023 07:01

W połowie września rozpocznie się pierwszy etap rozbudowy zaplecza amfiteatru w Wiśle, areny głównych wydarzeń kulturalnych i społecznych – poinformował PAP burmistrz beskidzkiego kurortu Tomasz Bujok. Prace mają się zakończyć jesienią przyszłego roku.

"W połowie września prace powinny ruszyć" - powiedział PAP Tomasz Bujok.

Jak przypomniał, umowa z wykonawcą została podpisana jeszcze na przełomie maja i czerwca, ale już wtedy postanowiono, iż rozbudowę można rozpocząć dopiero po zakończeniu Tygodnia Kultury Beskidzkiej, dużego festiwalu folklorystycznego, którego Wisła była jedną z głównych aren. Wydarzenie dobiegło końca w minioną niedzielę. W wakacje w amfiteatrze odbędą się jeszcze: festiwal "Wiślaczek Country" oraz dożynki i Święto Miodu.

Rozbudowa wiślańskiej areny zrealizowana zostanie w dwóch etapach. To wynik fiaska dwóch wcześniejszych przetargów. Potencjalni wykonawcy składali zbyt kosztowne oferty. Magistrat postanowił zatem podzielić prace na dwa etapy. Pierwszy, który zostanie teraz zrealizowany, obejmie gruntowną modernizację istniejącego budynku i podwyższenie go o jedną kondygnację. Wykonawca nie wykończy jednak dobudowanego piętra, czyli nie zbuduje windy, nie wykona robót wykończeniowych i nie zamontuje instalacji. Pozostanie ono w stanie surowym zamkniętym.

Pierwszy etap kosztował będzie 7,15 mln zł. Samorząd otrzymał na to 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład. Firma z Kiczyc, z którą magistrat zawarł umowę, ma czas do końca października przyszłego roku.

Na zaplecze amfiteatru - po zakończeniu prac pierwszego etapu - wprowadzi się Wiślańskie Centrum Kultury, które dzięki temu będzie mogło rozszerzyć swoją ofertę. Obiekt będzie też mógł funkcjonować cały rok, a nie - jak teraz - tylko przez kilka letnich miesięcy.

Bujok dodał, że drugi etap zostanie zrealizowany, gdy samorząd pozyska zewnętrzne fundusze. Wówczas na piętrze powstaną między innymi sala do organizacji mniejszych wydarzeń kulturalnych oraz pomieszczenia wystawowo-warsztatowe.

Wisła jest jednym z najbardziej znanych kurortów w Beskidach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz