×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Szczecin: Umowa na finansowanie centrum zabiegowego dla dzieci z Funduszu Medycznego

Autor: PAP Opublikowano: 28 sierpnia 2023 14:22

Umowę na finansowanie z Funduszu Medycznego budowy Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego dla Dzieci w szczecińskim szpitalu klinicznym nr 1 podpisała w poniedziałek minister zdrowia Katarzyna Sójka. Szpital otrzyma na ten cel blisko 297 mln zł.

Dofinansowanie projektu Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego dla Dzieci w szpitalu klinicznym nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zostało przyznane w październiku ub.r.

"(To) niezwykle ważna inwestycja, która będzie wspierać wielką kompleksowość ośrodka szpitala klinicznego w Szczecinie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie to centrum, które już w tej chwili będzie tylko zwieńczeniem tego, co tutaj się dzieje, bo trzeba powiedzieć, że już dzisiaj w tym ośrodku - wielospecjalistycznym, o dużym zasięgu - dokonywane są wysokospecjalistyczne zabiegi, które służą również osobom najbardziej wrażliwym, najmniejszym, czyli dzieciom" - powiedziała w poniedziałek minister zdrowia Katarzyna Sójka.

Dyrektor szpitala klinicznego nr 1 PUM Konrad Jarosz mówił, że "nie boi się o kadrę, bo ta kadra jest". "Ta kadra potrzebuje tylko przestrzeni, żeby rozwinąć skrzydła, potrzebuje takich warunków, które pozwolą na realizację marzeń, planów (…). A pacjenci muszą się czuć bezpieczni, muszą mieć poczucie komfortu i dzięki tej inwestycji to poczucie komfortu jest" - powiedział.

Budynek Uniwersyteckiego Centrum Zabiegowego dla Dzieci ma się składać z pięciu kondygnacji - czterech naziemnych z podpiwniczeniem. Zaplanowano też wykonanie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Centrum zostanie połączone z istniejącym budynkiem szpitala łącznikami podziemnymi i naziemnymi. Mają się w nim znaleźć m.in. pracownie USG i RTG dla dzieci, Szpitalny Oddział Ratunkowy, poradnie, bloki operacyjne, oddział jednego dnia, oddział chirurgii i intensywnej terapii oraz oddział ortopedii.

Fundusz Medyczny został powołany w październiku 2020 r., aby poprawić dostępność nowoczesnego leczenia i przyspieszyć modernizację szpitali.

W poniedziałek przekazano także informację o podpisaniu umowy na zwiększenie dotacji dla wieloletniego planu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie na kwotę 210 mln zł. Jak mówiła minister Sójka, chodzi głównie o rozbudowę kompleksu badawczo-dydaktyczno-klinicznego.

"To realne budowanie bezpiecznej przyszłości Polaków w wymiarze zdrowotnym, nie zapominając o nikim - od najmłodszego pacjenta aż po seniora" - zaznaczył podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Marcin Martyniak.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz