×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Szefowa MF spotka się prezesami banków centralnych i inwestorami z państw Zatoki Perskiej

Autor: PAP Data: 20 maja 2023 08:30

Współpraca gospodarcza i finansowa między Polską a krajami Zatoki Perskiej - będą głównymi tematami rozmów minister finansów Magdaleny Rzeczkowskiej w Arabii Saudyjskiej, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Minister spotka się m.in. z szefami banków centralnych tych państw oraz z przedstawicielami inwestorów.

Ministerstwo Finansów poinformowało PAP, że w dniach 21-26 maja szefowa resortu finansów Magdalena Rzeczkowska przebywać z wizytą w krajach Zatoki Perskiej - Arabii Saudyjskiej, Katarze i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

"Program wizyty zakłada, że polska minister finansów spotka się z jej odpowiednikami oraz weźmie udział w debacie poświęconej przyszłości inwestycji zagranicznych w Europie podczas Qatar Economic Forum 2023. Głównymi tematami wizyty będzie współpraca gospodarcza i finansowa między Polską a krajami Zatoki Perskiej. Podczas spotkań strony omówią również bieżącą sytuację makroekonomiczną na świecie" - przekazano.

Resort wyjaśnił, że szefowa MF spotka się w Arabii Saudyjskiej z ministrem inwestycji Khalidem A. Al-Falihem, z ministrem finansów Mohammedem Al-Jadaanem, w Katarze z ministrem finansów Alim bin Ahmedem Al Kuwarim oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z sekretarzem stanu ds. finansowych J.E. Mohamedem bin Hadim Al Hussainim.

Dodano, że w agendzie wizyty minister znalazły się również spotkania z prezesem Banku Centralnego Arabii Saudyjskiej Aymanem Mohammadem Al-Sayarim, z szefową Commercial Bank of Kuwait Elham Mahfouz, prezesem Saudi National Bank (SNB) Sajidem Al-Ghamdim i CEO SNB Talalem Alkhereijim, a także z prezesem Banku Centralnego Kataru Bandar bin Saoud Al-Thani oraz z gubernatorem Banku Centralnego ZEA Khaledem Mohamedem Balamą.

Magdalena Rzeczkowska weźmie także udział w debacie poświęconej przyszłości inwestycji zagranicznych w Europie podczas Qatar Economic Forum 2023. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele rządów, biznesu i rynków finansowych.

Ministerstwo poinformowało ponadto, że szefowa MF spotka się ponadto z organizacjami zrzeszającymi inwestorów jak m.in. Qatar Investment Authority, Developing Capital for Africa.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz