×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Tatry: Na Giewoncie turysta użył gazu pieprzowego; interweniował TOPR

Autor: PAP Opublikowano: 16 lipca 2023 19:08

W rejonie kopuły szczytowej Giewontu turysta został w niedzielę zaatakowany gazem pieprzowym. Na miejsce zostali wezwani ratownicy TOPR, którzy śmigłowcem przetransportowali poszkodowanego do zakopiańskiego szpitala. O awanturze została poinformowana policja.

"Dostaliśmy zawiadomienie, że jeden turysta potraktował innego gazem pieprzowym. Ratownicy wracający z innej akcji dotarli na miejsce zdarzenia na pokładzie śmigłowca, ponieważ poszkodowany miał problemy z zejściem na dół. Turysta został zabrany na pokład maszyny na tzw. Herbacianej Przełęczy" - powiedział PAP dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o sprawie policję. Jak Funkcjonariusze w zakopiańskim szpitalu chcieli przesłuchać poszkodowanego, ale ten nie chciał zgłosić sprawy.

Giewont to jeden z najbardziej obleganych szczytów. W niedzielę panowała słoneczna, a na tatrzańskich szlakach pojawiły się prawdziwe tłumy. Pod kopułą szczytową utworzyła się kolejka oczekujących do wejścia na szczyt.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz