×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Tatry: Nocna akcja TOPR; turyści sprowadzeni z Granackiej Przełęczy

Autor: PAP Opublikowano: 31 sierpnia 2023 08:21

Ponad osiem godzin trwała nocna akcja ratowników TOPR sprowadzania dwójki turystów, którzy utknęli w ciemnościach i deszczu na Granackiej Przełęczy w Tatrach Wysokich. Przemoczeni i zziębnięci turyści zostali sprowadzeni do schroniska Murowaniec.

W środę po południu nad Tatrami przechodziły ulewy. O tej porze roku w Tatrach szybko zapada zmrok, a dwójka turystów utknęła na Przełęczy Granackiej nie posiadając latarek. Tuż po godz. 20. telefonicznie poprosili ratowników TOPR o pomoc.

"Granacka Przełęcz to teren trudny. Dwójka turystów siedziała tam w ciemności i w deszczu oczekując na pomoc. Byli wychłodzeni i przemoczeni. Do poszkodowanych udało się pięciu ratowników. Zostali sprowadzeni najpierw nad Czarny Staw Gąsienicowy, później do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej i dalej samochodem terenowym zostali zwiezieni Zakopanego" - relacjonował PAP ratownik dyżurny.

Działania ratownicze zakończyły się o godzinie 4.30.

Granacka Przełęcz należy do Orlej Perci - szlaku uważanego za najtrudniejszy w polskich Tatrach. Zejście do niej ze Skrajnego Granatu jest bardzo strome i ubezpieczone łańcuchami.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz