×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Tatry: TPN: bardzo niekorzystne warunki na szlakach

Autor: PAP Opublikowano: 05 sierpnia 2023 09:49

Warunki do uprawiania turystyki są w sobotę bardzo niekorzystne - ostrzega w komunikacie Tatrzański Park Narodowy. Intensywny deszcz przyczynił się do wezbrania wody w potokach, na leśnych odcinkach szlaków jest błoto i występują kałuże, a synoptycy spodziewają się burz.

TPN zwraca uwagę, że w niektórych miejscach Tatr wciąż można także trafić na śnieg. Niewielkie płaty śniegu zalegają jeszcze poniżej Buli pod Rysami i przy Stawkach Staszica.

"Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest tam ślisko, a poślizgnięcie się w stromym terenie grozi niebezpiecznym w skutkach upadkiem" - podaje TPN i przypomina, by dopasowywać swoje plany do aktualnych oraz prognozowanych warunków w Tatrach. "Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia" - zaznacza Park.

Dla powiatu tatrzańskiego, jak i całej Małopolski, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia przed silnym deszczem z burzami, którym może towarzyszyć wiatr w porywach do 70 km/h i miejscami grad. Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę od rana do godz. 18.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz