×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Ukraina: Armia: Rosja publikuje więcej nagrań z jeńcami, aktywizując wojnę informacyjną

Autor: PAP Opublikowano: 16 lipca 2023 09:40

Rosja masowo publikuje nagrania z ukraińskimi jeńcami, aktywizując jeden z kierunków prowadzonej przez nią wojny informacyjnej przeciwko Ukrainie - alarmuje w niedzielę ukraińska armia.

"Na tle braku prawdziwych informacji w sprawie sukcesów okupantów w ostatnich dniach rosyjscy propagandziści znacząco zintensyfikowali pracę. Szczególną uwagę poświęcają nagraniom i zdjęciom z jeńcami Sił Obrony Ukrainy" - napisano w komunikacie StratCom Ukraińskich Sił Zbrojnych.

W minionym tygodniu odnotowano ponad 4,8 tys. takich wiadomości - podkreśla StratCom. Z analizy tych doniesień oraz ich źródeł wynika, że większość z nich to fake newsy, skierowane do wewnętrznych odbiorców - dodaje.

Strona ukraińska przypuszcza, że może mieć to związek z przywiezieniem na pewne odcinki frontu przez Rosję nowych propagandystów.

Aktywizacja rosyjskiej propagandy może świadczyć o tym, że Kreml próbuje "rozcieńczyć" pojawiające się w społeczeństwie myśli o niepowodzeniach rosyjskiej armii na froncie.

Materiały z ukraińskimi jeńcami mają też w zamyśle ich twórców wzmacniać morale rosyjskich żołnierzy i osłabiać stan ducha ukraińskich wojskowych i członków ich rodzin - podaje StratCom. Zapewnia, że liczba przypadków wzięcia Ukraińców do niewoli nie wzrosła; zintensyfikowały się jedynie rosyjskie działania propagandowe w tym temacie. (https://t.me/AFUStratCom/18985)

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz