×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Unimot Aviation planuje rozszerzyć działalność o lotnictwo pasażerskie

Autor: PAP Opublikowano: 02 sierpnia 2023 12:51

Spółka Unimot Aviation, która sprzedaje paliwo lotnicze do np. śmigłowców, planuje rozszerzyć działalność o lotnictwo pasażerskie - poinformował Unimot w środowym komunikacie.

Grupa Unimot w kwietniu 2023 r. kupiła 75 proc. udziałów spółki Partners4Sky, która jeszcze w 2021 roku zajmowała się tankowaniem samolotów na lotnisku w Krakowie i Katowicach. Od stycznia 2022 roku skupiła się na rozwoju sprzedaży paliwa lotniczego JET A poza lotniskami objętymi kontrolą Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zawieszając działalność w obszarze lotnictwa pasażerskiego.

"Cieszymy się, że mamy w Grupie Unimot kolejną spółkę, która rozszerza nasze kompetencje w branży paliwowej - tym razem o rynek paliwa lotniczego. Liczymy na to, że zgodnie z przedstawionymi planami rozwojowymi, przy wsparciu finansowym Grupy Unimot, będzie rozszerzać swoją działalność i powróci do działalności w lotnictwie pasażerskim" - powiedział, cytowany w informacji prasowej, prezes Unimotu Adam Sikorski.

"W Polsce funkcjonuje obecnie 14 lotnisk publicznych i 60 lotnisk aeroklubowych, więc jest to duży potencjał rynkowy do zagospodarowania i tym samym nowe źródło naszego dodatkowego zysku EBITDA" - dodał.

Jak wskazano, Unimot Aviation posiada pojazd do tankowania statków powietrznych z możliwością dozowania dodatków.

Unimot to multienergetyczna grupa kapitałowa, która oferuje produkty paliwowe, gaz i energię elektryczną. Spółka buduje też sieć stacji paliw w Polsce pod marką AVIA. Według danych POPiHN, AVIA w na koniec 2022 r. miała 106 stacji paliw. Od marca 2017 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Unimot to też największy niezależny importer paliw w Polsce.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz