×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

USA: Secret Service o incydencie w pobliżu Białego Domu: kierowca ciężarówki mógł celowo najechać na bariery bezpieczeństwa

Autor: PAP Data: 23 maja 2023 07:35

Kierowca ciężarówki, który najechał na bariery bezpieczeństwa na Lafayette Square w pobliżu Białego Domu, mógł uczynić to celowo; tak wynika ze wstępnego dochodzenia - poinformowała we wtorek US Secret Service, zajmująca się ochroną najważniejszych osób w państwie.

"Ciężarówka została uznana przez policję za bezpieczną, a wstępne dochodzenie wykazało, że kierowca mógł celowo uderzyć w barierki bezpieczeństwa na Lafayette Square" - napisał na Twitterze Anthony Guglielmi, szef działu komunikacji Secret. Service.

(https://tinyurl.com/wu2d79zs).

Do incydentu doszło krótko przed godz. 22 w poniedziałek czasu lokalnego (godz. 4 we wtorek czasu polskiego). W związku z nim zamknięto część dróg i ścieżek pieszych na Lafayette Square. Policja aresztowała kierowcę ciężarówki. Nikt nie został ranny.

Osoby przebywające w znajdującym się w pobliżu hotelu Hay Adams zostały ewakuowane na prośbę Secret Service - podał dziennik "Washington Post" za informacją uzyskaną od przedstawiciela hotelu.

Po pierwszym zderzeniu kierowca uderzył w bariery po raz drugi - przekazała waszyngtońska telewizja WUSA. Kiedy policja dotarła na miejsce, zdalnie sterowany robot wyważył tylne drzwi ciężarówki, odsłaniając znajdujący w środku wózek transportowy; żadnego innego ładunku nie było, co widać na nagraniu udostępnionym przez WUSA.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz