×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

W. Brytania: Nielegalni imigranci przeniesieni z kontrowersyjnej barki z powodu bakterii legionelli

Autor: PAP Opublikowano: 11 sierpnia 2023 18:10

Wszystkich 39 nielegalnych imigrantów, których udało się do tej pory zakwaterować na budzącej duże kontrowersje barce "Bibby Stockholm", zostało z niej przeniesionych, gdyż w wodze wykryto bakterię legionelli - poinformowało w piątek brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Jak zapewniło ministerstwo, przeniesienie migrantów jest działaniem profilaktycznym, bo nikt z nich nie wykazuje objawów choroby. Podkreśliło też, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców Portland, gdzie zacumowana jest barka.

Bakteria legionelli wywołuje legionellozę, nazywaną też chorobą legionistów, która jest ciężką zakaźną chorobą dróg oddechowych.

Choć żadna z osób na barce nie zachorowała, wykrycie bakterii stanie się argumentem dla organizacji pozarządowych, które sprzeciwiają się umieszczaniu na niej nielegalnych imigrantów, twierdząc, że jest to działanie niehumanitarne.

Barka "Bibby Stockholm" oraz dawne bazy wojskowe mają być według brytyjskiego rządu sposobem na częściowe przynajmniej rozładowanie wynajmowanych przez rząd hoteli, w których kwaterowani są nielegalni imigranci. Według danych MSW, na koniec czerwca w hotelach przebywało ponad 50,5 tys. nielegalnych imigrantów, co kosztuje budżet państwa ok. 6 mln funtów dziennie.

Docelowo na "Bibby Stockholm" ma przebywać 506 osób, wyłącznie samotnych mężczyzn w wieku 18-65 lat, ale rozpoczęcie przenoszenia ich na barkę było dwukrotnie przekładane i zaczęło się dopiero w miniony poniedziałek, wskutek czego trafiło na razie zaledwie 39 osób.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz